2024 YKS Konuları PDF – 2024 üniversite sınavı konuları

2024 YKS Konuları PDF – 2024 üniversite sınavı konuları
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 74 Ortalama: 3.4]

2024 üniversite sınavı konuları – 2024 YKS Konuları PDF ve Soru Dağılımı yazımızda. 2024 YKS’ de hangi konular var ve 2024 YKS müfredatı nasıl olacak merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

2024 YKS Müfredatı

2024 YKS üniversite Sınavı Konuları ve 2024 YKS konuları PDF ÖSYM kazanımları ve açıklamalarına göre 2024 TYT Müfredatı ve 2024

AYT Müfredatı Milli Eğitim Bakanlığı TTKB Talim Terbiye Kurulu YKS Konu Kazanım ve Açıklamaları dikkate alınarak özenle güncellendi. 2024 YKS Konuları MEB kaynak kitapları ve Ortaöğretim Lise Ders kitapları ışığında hazırlandı.

2024 YKS Konuları PDF

 • Matematik 1 (TYT)
 • Matematik 2 (AYT)
 • Türkçe (TYT)
 • Türk Dili ve Edebiyatı (AYT)
 • Fizik 1 (TYT)
 • Fizik 2 (AYT)
 • Kimya 1 (TYT)
 • Kimya 2 (AYT)
 • Biyoloji 1 (TYT)
 • Biyoloji 2 (AYT)
 • Tarih 1 (TYT) ve Tarih 2 (AYT)
 • Coğrafya 1 (TYT) ve Coğrafya 2 (AYT)
 • Din Kültürü ve Felsefe Grubu dersleri

2024 üniversite sınavı konuları 2024 YKS konuları PDF ve soru dağılımı Milli Eğitim Bakanlığı MEB Ders kitapları ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Müfredatı dikkate alınarak hazırlandı. Konuları ve soru dağılımını PDF olarak bulabilir, ÖSYM’nin en çok sorduğu konuları öğrenebilirsiniz. Tüm YKS derslerine ait konu ve soru dağılımını aşağıdaki linklerden PDF olarak bulabilirsiniz. 2024 YKS konuları güncellendi.

YKS TYT AYT öğrencilerinin en çok merak ettiği konuların başında YKS müfredatındaki değişiklikler gelmektedir. Bu konuda titizlikle çalıştık ve sizin için yeni YKS müfredatı kapsamında çalışmalar yaptık.

2024 üniversite sınavı konuları

2024 üniversite sınavı konuları PDF olarak paylaşıldı. 2024 YKS Konuları PDF yazımızı burada noktalıyoruz. 2024 YKS Konuları ve Soru Dağılımı MEB ve ÖSYM müfredatına uygundur. Özenle hazırlanmıştır. Güvenle kullanabilirsiniz.

2024 TYT 1.OTURUM KONULARI

2024 AYT 2.OTURUM KONULARI

YKS ONLİNE BİREBİR ÖZEL DERS

YKS Matematik Soruları Çözümleri

Sitemizde 1966 ve 2024 yılları arasında çıkmış tüm YKS Matematik konularının çözümlerini bulabilirsiniz. Çözümleri yapılan AYT konuları şunlar; Polinomlar, Fonksiyonlar, Parabol, diziler, logaritma, limit ve süreklilik, türev, integral, trigonometri. Çözümleri yapılan TYT konuları TÜM KONULAR. Özellikle YGS LYS ve YKS çıkmış soruların çözülmesi gerekiyor. Bunları sakın ihmal etme.

YKS Matematik Denemeleri

Sitemizde 2024 YKS sınavına hazırlanan öğrenciler için özenle düzenlemiş denemelere PDF olarak ulaşabilirsiniz. Denemeleri çözmek başarı grafiğinizi yükseltmenizi sağlayacaktır. Sınav anında başarı istiyorsanız mutlaka bol bol deneme çözmelisiniz.

yks tyt denemeleri
yks denemeleri

YKS SINAVI (1. ve 2. Oturum)

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk defa 2018 yılında uygulanmaya başladı. ÖSY’ nin sınav serüveni çok çeşitli. İlk olarak 1966 yılında uygulanmaya başlayan ÜSS sınav sistemi 15 yıl devam etmiştir. ÖSYM‘ nin 1974 yılında kurulmasıyla 1881 yılından itibaren ÖSYS sistemine geçilmiştir. 2000 yılından itibaren ÖSS sistemine geçilmiş. 2010 yılından sonra ise YGS, LYS sistemine geçildi. Son olarak 2018 yılında YKS oldu.

YKS sınavı bunların içinde en çok YGS ve LYS sistemine benzemekle birlikte bunların hepsinden çok farklı bir yönteme sahip. Özellikle soruların daha mantıksal çıkarımlara dayanması söz konusu.

YKS 1. Oturum Sınavı TYT

Türkçe Testi: 40 Soru
Temel Matematik: 40 Soru
Sosyal Bilimler Testi: 20 Soru
Fen Bilimleri Testi: 20 Soru
Toplam 120 Soru. Sınav Süresi 135 Dakika
Soru Başına Ortalama Süre: 1.125 Dakika

YKS 2. Oturum Sınavı

Edebiyat-Sosyal Bilimler-1 Testi: 40 soru
Sosyal Bilimler-2 Testi: 40 soru
Matematik Testi: 40 soru
Fen Bilimleri Testi: 40 soru
Sınav süresi: 180 dakika
Soru başına düşen süre: İki Testte 2.25 dakika,
3 testte 1.5 dakika, 4 testte 1.125 dakika

YKS Derslerinin Zorluk Analizleri

2024 YKS konuları ve derslerinin zorluk analizlerini inceleyecek olursak TYT ve AYT konularına ayrı ayrı değinmemiz gerekiyor.

2024 YKS TYT Konuları genel olarak çok zor olmamakla beraber özellikle yeni nesil sorulardan oluşması ve Türkçe dersi sorularının uzun paragraflardan şekillenmesi sınavı zorlaştırıyor. Yine de iyi bir Türkçe analiz becerisine sahip olan bolca kitap okuyan bir öğrencinin yapabileceği sorulardan oluşuyor.

Aynı şekilde matematik sorularının daha çok anlamaya yönelik olması ve soruların değişik varyasyonlarda sorulması öğrencileri zorlamakla beraber sorular genel olarak yapılabilir zorluktadır. Sınavın belirleyici zorluk katsayısı önceki yıllara göre paralellik göstermektedir. Bu da soruların aslında yapılabilir olduğunu gösteriyor. Sadece hazırlıklı olunsun.

2024 YKS FKB konularına baktığımızda (Fizik, Kimya, Biyoloji) zor olmadığını ama bilgi istediğini göreceksiniz. Bunun için bol bol soru çözün diyoruz.

YKS Sınavına Nasıl Hazırlanmalı

 • TYT Temel Yeterlilik Sınavına hazırlanırken öncelikle eksik olduğun konuların listesini çıkarmalısın. TYT Konuları ve Soru Dağılımını sitenizden PDF olarak indirdikten sonra eksik olduğun ve çalışman gereken konuları belirlemeli ve kendine sıkı bir ders çalışma programı hazırlamalısın.
 • Öncelikle; kendine şu 3 soruyu sormalısın. En çok çıkan konular nelerdir, en çok eksik olduğun konular arasında bu konulardan hangileri en çok önemli ve çok iyi bildiğin konular nelerdir. Şimdi gelelim neler yapacağına;
 • Bilmediğin ve sınavda en çok çıkan konulara öncelik vermelisin. Öncelikle en önemli konulara çalışmalı ve bolca soru çözmelisin. Genel netlerini ve konu konu özelde netlerini kontrol etmeli, konular bittikçe netlerin artıyor mu diye bakmalısın.
 • En önemli konular bittikten sonra daha az bildiğin konulara yoğunlaşmalı ve denemelerde soru kaçırdığın konulara yoğunlaşmalısın. Bütün bunlar bittikten sonra geriye hiç bilmediğin çok az konuların kaldığını göreceksin. İşte bunları da bitirirsen netlerinin bir anda ne kadar hızlı arttığını bizzat görerek tecrübe edeceksin.
 • Son olarak geriye yapman gereken tek şeyin deneme çözmek olduğunu bilmelisin. Bolca deneme çözmeli ve konu takip çizelgeleri ışığında soru kaçırdığın konulara yönelik geriye doğru kısa kısa tekrarlarla sınavda başarı artık senin!

2024 TYT Konuları PDF ve Soru Dağılımı MEB ve ÖSYM müfredatına uygundur. Özenle hazırlanmıştır. Güvenle kullanabilirsiniz.

Bunlara baktınız mı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır.