MBA Eğitim

TYT Örnek Matematik Soruları Çözümleri ÖSYM

TYT Örnek Matematik Soruları Çözümleri ÖSYM
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 4 Ortalama: 3.8]

TYT Örnek Matematik Soruları Çözümleri ÖSYM. TYT ‘de adaylara 40 Türkçe , 40 matematik, 20 sosyal ve 20 fen sorusu sorulacak. 135 dakika süre verilecek. 10.15 ‘te başlayacak sınav 12.30 ‘da sona erecek.  TYT Cumartesi uygulanacak.

AYT Pazar günü saat 10.15 ‘te başlayacak ve 180 dakika süre olacak. Sınav 13.15 ‘te sona erecek. AYT’de ise toplam 160 soru yer alacak.

TYT Örnek Matematik Soruları Çözümleri

TYT YENİ NESİL SORULAR

Yeni nesil sorularda sayısal derslerden görseli bol, sosyal derslerden ise uzun paragraflı soruların çıkması bekleniyor. Adaylar özellikle Türkçe dersindeki uzun paragraflı sorularla karşılaşınca heyecanlanıp hata yapabiliyor. Ancak sorunun uzun olması demek anlaşılır olmasını kolaylaştırıyor. Dikkatli okuyan adaylar neredeyse yüzde yüz ihtimalle uzun soruları doğru yanıtlayabilir.

YKS MATEMATİK TESTİ 

Adayların en çok korktuğu test olan matematik, sınavın belirleyici derslerinin başında geliyor. Klasik problem sorularının yerine sözel yönü daha kuvvetli olan sorular gelecek. Öğrencinin akıl yürüterek çözebileceği soruların çıkması bekleniyor. Matematikte testlerinde birkaç kazanımın sorgulanacağı, birden fazla işlem gerektiren ağırlıkta sorular gelecek. İşlem içerisinde boğulmadan, tüm basamakları tamamladıktan sonra yanıt verin.

YKS TÜRKÇE TESTİ

TYT doğru okumaanlama- analiz ve sentez becerisini ölçerken AYT’de Türk ve dünya edebiyatına dair bilgileri yoklanacak. Soruyu okumaya soru kökünden başlayın. Uzun paragraflardan korkmayın. Uzun paragraf daha fazla ipucu verdiği için çözümü daha kolaydır. Paragrafı yorumlarken metnin dışına çıkmayın. Şiir ya da öykü sorularıyla karşılaşabilirsiniz. Soru kökündeki “Kesinlikle yanlıştır”, ya da “Kesinlikle doğrudur” ifadelerine dikkat edin. Adaylar en çok bu soru tiplerinde yanılıyor.

YKS FİZİK TESTİ

Öğrencinin temel bilgilerini ve gündelik yaşamla ilgili bağlantısını kurabileceği tarzda sorular gelecek. Grafikler üzerinden çıkarım yapılması istenen tarzda sorular olacak. Şekilli sorular okunurken bilgiler muhakkak şekil üzerine aktarılmalı.

YKS KİMYA TESTİ

Bir soruda birden fazla kazanımın sorgulanması bekleniyor. Geçen yılki kimya testi oldukça eleyici sorular içerdi. Soru kökünü iyi anlayıp neden-sonuç ilişkisini iyi kurmalısınız.

YKS BİYOLOJİ TESTİ

TYTde soruları 9 ve 10’uncu sınıf, AYT’de 11 ve 12’nci sınıf programları sorgulanacak. Geçen yıl tüm sorular bilgiyi ölçen nitelikteydi. Özellikle tıp adayları için seçici nitelikteydi.

YKS SOSYAL BİLİMLER TESTİ

TYT soruları daha çok sosyal bilimler temel kavram ve ilkeleri ile düşünme yeteneğini ölçen sorular olacağı için paragrafların ve yönlendirme cümlesinin dikkatli okunması gerekmektedir. Coğrafyada harita üzerinden sorular gelebilir. Tarihten çeldiricileri yüksek soruların çıkması bekleniyor. Geçen yılki AYT’de tarihi terim ve kavramları, kronolojiyi, bilgiyi sorgulayan ayrıca dönem bilgisine hakimiyeti gerektiren tarih soruları çıkmıştı. Konulara hakimiyeti tam olmayan öğrencileri zorlayacak bir sınavdı. Sorunun yönlendirme cümlesi dikkatli bir şekilde okunmalı soruda ne sorulduğu öncelikle tespit edilmeli.

Bunlara da baktınız mı?

 • 2019 TYT Matematik Soruları Çözümleri PDF indir
 • 2019 AYT Matematik Soruları Çözümleri PDF indir
 • 2018 TYT Matematik Soruları Çözümleri PDF indir
 • 2018 AYT Matematik Soruları Çözümleri PDF indir
 • 2017 YGS Matematik Soruları Çözümleri PDF indir
 • 2017 LYS Matematik Soruları Çözümleri PDF indir
 • 2017 LYS Geometri Soruları Çözümleri PDF indir
 • 2016 YGS Matematik Soruları Çözümleri PDF indir
 • 2016 LYS Matematik Soruları Çözümleri PDF indir


pi sayisi nedir

Matematik öğretmeni. Öğrencilerimle sınavlara yönelik ONLİNE ve BİREBİR dersler yapıyorum. Detaylı bilgiye istanbulozelogretmen.com adresinden ulaşabilirsiniz.  Ayrıca aşağıdaki linklerden beni takip edebilirsiniz.

MBA Akademisi son projelerimden birisi olarak 2019 yılında yayın hayatına girdi. Amacımız özgün içerikler sunmak. Sitemizde ÖSYM sınavları ve eğitimle ilgili aradığınız her şeyi bulmanız için güncellemeler düzenli olarak yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır. Link verilerek paylaşım yapılabilir.