MBA – Model Bilimler Akademisi

Rasyonel Sayılar Çıkmış Sorular PDF ve Çözümleri (1966-2020)

Rasyonel Sayılar Çıkmış Sorular PDF ve Çözümleri (1966-2020)
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 21 Ortalama: 3.6]

Rasyonel Sayılar Çıkmış Sorular PDF ve Çözümleri YGS YKS TYT AYT ÖSYM TAMAMI. Rasyonel Sayı soruları 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 210. RASYONEL SAYILAR ÇIKMIŞ SORULAR OSSMAT (1966-2019). Parabol konusu ile ilgili 82 adet çıkmış soru bulunmaktadır.

Rasyonel Sayılar Soruları ve Çözümleri

Rasyonel Sayılar Sorularının PDF çözümlerini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Rasyonel Sayılar Çıkmış Soruları Çözümleri Pdf (YGS, TYT, ÖSYM) TAMAMI paylaşıldı. Geçmiş yıllarda yapılan Tüm ÖSYM sorularının çözümlerini sizler için paylaşıyoruz. Soruları ÖSYM’ nin sitesinden indirebilirsiniz.

Geçmiş yıllarda çıkmış sorular ÖSYM’ nin soru tarzlarını görmeniz açısından önemlidir. Bundan dolayı çözümleri inceleyerek ve soruları kendiniz de çözerek mantığını kavramaya çalışın.

Sitemizde bulunan ÖSYM soru dağılımını inceleyerek hangi konuda kaç tane soru çıktığını görebilir ve hangi konunun ne kadar önemli olduğuna karar verebilirsiniz. YKS, TYT ve AYT sınavına hazırlanan adaylar için ÖSYM Çıkmış Sorular PDF olarak ulaşabilirsiniz.

ÖSYM Rasyonel sayılar Matematik çözümleri PDF olarak indirebilirsiniz. YKS, DGS, ALES sınavı cevap anahtarı ve kitapçığı pdf olarak ÖSYM sitesinden indirebilirsiniz.

Rasyonel Sayılar Çıkmış Sorular PDF

YKS (ÖSYM) soru dağılımına baktığımızda Rasyonel Sayılar konusunun ne kadar önemli olduğunu görebiliriz. YKS sınavında bu konu ile ilgili her yıl en az 2-3 soru çıkmaktadır. Dolayısıyla önemli bir konu.

ÖSYM’ nin soru mantığına baktığımızda öncelikle konunun mantığının çok iyi anlaşılması gerektiği görülecektir. Özellikle tanımlara ve konuyu açıklayan ifadeler bizim için önemli. Özellikle ÖSYM Yeni Nesil Sorular bu mantık üzerine kurgulanıyor.

PDF AŞAĞIDADIR.

Sorular mbaegitim.com tarafından derlenip çözülmüştür. Link verilerek paylaşılabilir.

YKS TYT MATEMATİK ONLİNE ÖZEL DERS

Rasyonel Sayılar Çıkmış Sorular PDF
2018-2019 Rasyonel sayılar çözümleri

Konu Konu Çıkmış Sorular

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan Üniversite sınavlarında tüm çıkmış soruların konu konu çözümlerini sitemizde çözümleri ile birlikte paylaşmaya devam ediyoruz. ÖSYM’ nin tüm matematik sorularını bulabilirsiniz. Çözümler ve sorular mbaegitim.com a ait olup link verilmeden paylaşılamaz. Link verip paylaşılabilir, kullanılabilir.

Çözümlerde hata görüyorsanız lütfen bize bildirmekten çekinmeyin. Bunun için yorum kısmını kullanabilirsiniz.. Destek, öneri ve teşekkürleriniz bizi mutlu edecektir.

pi sayisi nedir

Matematik öğretmeni. Öğrencilerimle sınavlara yönelik ONLİNE ve BİREBİR dersler yapıyorum. Detaylı bilgiye istanbulozelogretmen.com adresinden ulaşabilirsiniz.  Ayrıca aşağıdaki linklerden beni takip edebilirsiniz.

MBA Akademisi son projelerimden birisi olarak 2019 yılında yayın hayatına girdi. Amacımız özgün içerikler sunmak. Sitemizde ÖSYM sınavları ve eğitimle ilgili aradığınız her şeyi bulmanız için güncellemeler düzenli olarak yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Salih dedi ki:

  Cevap anahtarını bulamıyorum

  1. MBA Admin dedi ki:

   çözümleri yapıldı. cevaplarınızı oradan kontrol edebilirsiniz

 2. Zafer Çarti dedi ki:

  38. Sorunun cevabı 2/5 olacak yanlış yapmışsınız. Şişe tam dolu iken 20/20 olur. Su şişesindeki suyun miktarı ise 12/20 ise 20/20 – 12/20 = 8/20 eder. Bu sonuç içilen miktarı gösterir. Sonucu da 4 ile sadeleştirirsen 2/5 çıkar

  1. MBA Admin dedi ki:

   soru litre olarak soruluyor siz 2 litre üzerinden hesaplıyorsunuz.. Daha dikkatli bakarsanız göreceksiniz.

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır. Link verilerek paylaşım yapılabilir.