PMYO Polislik Taban Puanları 2024 TYT Polis olmak için kaç puan gerekir

PMYO Polislik Taban Puanları 2024 TYT Polis olmak için kaç puan gerekir
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 13 Ortalama: 4]

PMYO Polislik Taban Puanları 2024 TYT. PMYO Polislik Taban Puanları 2024 TYT Polislik Kaç Puan, polis meslek yüksek okulu taban puanları 2024 polis akademisi taban puanları 2024 polis olmak için kaç puan gerekir. Bu yazımızda polis olmak isteyen öğrencilerin kaç puan alması gerektiğini anlatacağız. 2024 Polislik taban puanları belli oldu. İşte polis olmak isteyenlerin alması gereken puan.

PMYO Polislik Taban Puanları 2024

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2023 TYT puan türünden en az 250 ham taban puan almış olanlar ile Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü (Gazi) olanların eş ve çocuklarından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2023 TYT puan türünden en az 150 ham taban puan almış olanlar polis olmak için başvuruda bulunabilir.

Buraya önemli bir not düşelim; Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda değerlendirimemektedir.

POLİS OLMAK İÇİN EN AZ KAÇ NET GEREKİR

Polis Olmak için Yaş Sınırı Var mı?

Polis olmak için 1 Ekim 2024 tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 26 yaşından gün almamış olunmalıdır. Yani kısaca 01 Ocak 1998 – 01 Ekim 2005 tarihleri arasında doğmuş olmak gerekiyor.

PMYO YAŞ HESAPLAMA

PMYO Nedir PMYO Nasıl Bir Yer

PMYO öğrencilerinin tüm giderleri Devlet tarafından karşılanır. Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim-öğretim süresi iki yıldır. Yüksekokuldaki eğitim-öğretimi başarı ile bitiren öğrencilere, Polis Meslek Yüksekokulu Ön Lisans Diploması verilir. PMYO öğrencileri parasız yatılı yerlerde kalırlar ve resmi üniforma giyerler.

Nasıl Polis Olunur

Lise son sınıf ve mezunlar, Polis Meslek Yüksek Okuluna başvurabilir, Önlisans ve Lisans mezunları ise Kamu Personeli Seçme sınavına girerek KPSS ile POMEM başvurusu yapabiliyor, Komiser olmak için sadece Lisans yani 4 yıllık üniversite mezunları PAEM’e başvurabiliyor.

PMYO Boy Kilo Şartı Var mı

Polis olmak isteyenler için boy ve kilo şartları bulunuyor. Erkekler için boy şartı 1,67, bayanlar için ise 1,62 dir. Ayrıca boy-kilo endeksi 18-27 arasından olması gerekmektedir.

BOY KİLO ENDEKSİ HESAPLA

PMYO Polislik Taban Puanları 2024 TYT Polis olmak için kaç puan gerekir

Bunlara da baktınız mı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Rabia dedi ki:

  Ben 25 04 1995 doğumluyum giremeyecek miyim şimdi ?

 2. Alp dedi ki:

  Peki soruyorum bende bu sene sınava gireceğim ve polislik puan belli değil siz 250 puan yazmışsınız nerden biliyorsunuz böyle kedin karar veriyorsunuz

  1. Özlsmm dedi ki:

   250 yazmışsınız düşme ihtimali var mı

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır.