MBA Eğitim

Mozaik Yayınları Deneme Sınavı Sonuçları 2023

Mozaik Yayınları Deneme Sınavı Sonuçları 2023
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 39 Ortalama: 3.3]

Mozaik Yayınları Deneme Sınavı Sonuçları 2023. Mozaik Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sınavı Sonuçları Lgs Tyt. 2023 Mozaik Yayınları deneme sonuçları 2023 Mozaik Yayınları Deneme Sınavı Sonuçları yks tyt ayt 2023. Mozaik Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sınavı Sonuçları 2023

Mozaik Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sınavı

1. Oturum TYT (Temel Yeterlilik Testi)

TYT Oturumunda; Türkçe ve Temel Matematik Testleri 40’ar sorudan, 20 Sosyal Bilimler (coğrafya, din kültürü ve ahlak bilgisi, felsefe, tarih) sorusu ve 20 Fen Bilimleri sorusu (biyoloji, fizik, kimya) olmak üzere toplam 120 soru yer alacaktır.

2. Oturum AYT (Alan Yeterlilik Testi)

2. Oturum ise 40’ar soruluk  4 Testten oluşmakta;

 • Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 testinde: Türk dili ve edebiyatı 24, Tarih 10, Coğrafya 6 soru
 • Matematik testinde: 40 matematik sorusu
 • -Sosyal Bilimler-2 testinde: Felsefe grubunda (Felsefe, Mantık, Psikoloji, Sosyoloji) 12, Din kültürü ve ahlak bilgisi 6, Coğrafya-2’de 11, Tarih-2 11 soru
 • -Fen bilimleri testinde: fizik 14, kimya 13, biyoloji 13 soru yer almaktadır.  

İkinci oturumda (AYT) toplamda 160 soru yer almaktadır.

2023 Mozaik Yayınları Türkiye Geneli TYT AYT Deneme Sonuçları ve Sıralamaları. Mozaik Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sonuçları, Mozaik Yayınları Deneme Sonuçları 2023, Mozaik Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sıralama, Mozaik Yayınları 2023 Türkiye Geneli Deneme, Mozaik Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, Mozaik Yayınları Deneme Sınavı Sonuçları 7, 8, 9 10 11 12. sınıf.

2023 TYT AYT DENEME PDF İÇİN TIKLA

Mozaik Yayınları LGS Deneme Sonuçları

2023 Mozaik Yayınları Türkiye Geneli TYT AYT Deneme Sınavı Sonuçları sınava giren öğrenciler tarafından merak edilmektedir. Mozaik Yayınları TYT AYT deneme tarihlerini öğrenmek için linke tıklayın. Mozaik Yayınları Türkiye Geneli Sınav sonuçları deneme sınavından sonra en geç 1 hafta içinde açıklanmaktadır. Mozaik Yayınları Deneme sonuçları için TIKLA

Mozaik Yayınları 2023 TYT Türkiye Geneli Deneme Sınavı

Mozaik Yayınları 2023 TYT Türkiye geneli deneme sınavı için adaylar Mozaik Yayınları deneme tarihlerini takip edebilirsiniz. Mozaik yayınevinin düzenlediği TYT AYT denemelerine katılabilirsiniz. Mozaik Yayınları Türkiye geneli deneme cevap anahtarı a-b kitapçığı. Mozaik Yayınları DENEME SONUCU

Mozaik Yayınları Deneme Sınavı Sonuçları 2023

Mozaik Yayınları Deneme Sınavı Sonuçları 2023. Mozaik Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sınavı 2023 sonuçları kurum tarafından açıklanmaktadır. Mozaik yayınları TYT AYT deneme cevap anahtarlarını sitemizden öğrenebilirsiniz. Mozaik Yayınları Deneme sonuçları için TIKLA

TYT AYT DENEME SINAVLARI

Mozaik Yayınları Türkiye geneli TYT AYT deneme sınavları PDF olarak sitemizde paylaşılmaktadır. Mozaik Yayınları TYT AYT deneme sınavı PDF için TIKLA

TYT Mozaik Yayınları Türkiye geneli deneme sınavı sonuçları 2023, Mozaik Yayınları Türkiye geneli deneme sonuçları sorgulama, Mozaik Yayınları Türkiye geneli deneme 2023 sonuçları ne zaman açıklanacak, Mozaik Yayınları Türkiye geneli deneme sıralama. Mozaik Yayınları Türkiye Geneli TYT AYT Deneme Sonuçları 2023. Mozaik Yayınları Deneme Sınavı Sonuçları 2023

Sınavlarda Zaman Yönetimi

 • Mozaik Yayınları Deneme Sınavı Sonuçları 2023
 • Sınavda zaman sorunu yaşamamak için her denemede kendinize özgü uyguladığınız ve geliştirerek son haline getirdiğiniz zaman kullanımı stratejinize güvenin.
 • Soruda sadece istenene odaklanın.
 • Tüm şıklar önemli, okuyun. Bütün seçenekleri okumadan cevabı işaretlemeyin.
 • Uzun paragraflarda önce soru kökünü okumanız soruyu çözmenizde zaman kullanımınıza katkı sağlayacaktır.
 • Şıklarda kuvvetli çeldiriciler olabilir. İki seçenek birbirine çok benziyorsa büyük bir ihtimalle ikisi de doğru cevap olmayabilir.
 • Seçeneklerde bazen, çoğunlukla, bazıları gibi ifadeler geçiyorsa bu seçeneklerin doğru olma ihtimali yüksektir. Ya da şıklarda hepsi, her zaman, hiçbiri gibi genellemeler varsa bu seçeneklerin yanlış olma ihtimalinin de yüksek olabileceğini düşünebilirsiniz.
 • Emin olmadığınız soruları asla işaretlemeyin.
 • Kodlama hatası ve kaydırma yapmamak için her sorudan sonra cevabı optik forma işaretleyin.
 • Bir soruya takılıp kalmayın. Zor soru yapan değil çok soru yapan kazanacak.
 • İyi bir zamanlamayla turlayabilirsiniz. Sınavda mutlaka turlama tekniğini kullanmaya çalışın. Yapamadığınız ve şüpheli olduğunuz sorulara belli bir işaret koyarak birinci turdan sonra tekrar kontrol edin.

DENEME SINAVLARI TARİHLERİ TIKLA

 • Yanlış olduğundan emin olmadıkça ilk tahminde bulunduğunuz cevabı değiştirmeyin.
 • Çok kolay ve ‘Bu da olur mu?’ denilecek türde sorular olabilir. Bunları aynı önem düzeyiyle çözün.
 • Belirli periyotlarla derin nefes alarak, birkaç saniye tutup yavaş yavaş verin, beyninize daha çok oksijen yollayın.
 • Sınavda dikkatiniz dağıldığında soruyu tekrar okumak yerine 10-15 saniye dinlendikten sonra soruya dönün.
 • Altı çizili sözlere dikkat edin. Olumsuz soru köklerindeki olumsuz sözcüklerin (değildir, olmamalıdır…) altının çizili olduğunu hatırlayın.
 • Seçeneklerden sorunun çözümüne gitmek, çoktan seçmeli sınavlarda diğer bir alternatif olabilir. Yüzde yüz emin olmadığınız bazı sorularda seçenekleri eleyerek doğru cevabı yakalayabilirsiniz.
 • Sınavda, değiştiremeyeceğiniz dış etkenlerden dolayı dikkatinizin dağılmasına izin vermeyin. Moralinizi bozmadan sadece çözeceğiniz soruyla ilgilenin.
 • Sınav hazırlık sürecinde kaygılı konuşmalar bulaşıcıdır ve gerginlik yaratabilir. Olumlu insanlarla birlikte olun ve olumlu düşünün. Negatif bakış açılarının insanları olumsuz etkilediğini, insanın psikolojisini bozduğunu unutmayın.
 • Düzenli uyumak, sağlıklı beslenmek, hafif egzersizler yapmak  ve olumlu düşünmek sınav performansınıza katkı sağlayacaktır.
 • Mozaik Yayınları Deneme Sınavı Sonuçları 2023

MATEMATİK ÖZEL DERS İÇİN TIKLA

Mozaik Yayınları Deneme Sınavı Sonuçları 2023

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır. Link verilerek paylaşım yapılabilir.
error: Content is protected !!