Mezun MEB Kazanım Testleri YKS TYT AYT 2024

Mezun MEB Kazanım Testleri YKS TYT AYT 2024
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 20 Ortalama: 3.8]

Mezun MEB Kazanım Testleri YKS TYT AYT 2024 yks tyt meb kazanım testleri mezun cevapları, mezun kazanım testleri pdf, meb testleri pdf cevapları, tyt kazanım testleri

MEB Kazanım Testleri YKS 2024

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından hazırlanan Mezun YKS TYT MEB Kazanım Testleri üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken harika bir kaynaklardır. Her üniversite sınavına hazırlanan YKS TYT öğrencisinin bu testleri çözmesi gerekiyor.

Mezun MEB Kazanım Testleri 2024

Testler ders ders hazırlandı. Aşağıdaki bağlantılardan meb kazanım testlerini pdf halinde indirip çözebilirsiniz. Mezun MEB Kazanım Testleri Cevapları

Mezun YKS TYT MEB Kazanım Testleri
Mezun MEB Kazanım Testleri 2024

Mezun YKS TYT MEB Kazanım Testleri (Eski)

Mezun YKS TYT MEB Kazanım Testleri (2024)

ONLİNE YKS MATEMATİK ÖZEL DERS

KAZANIM TESTLERİ ÖDSGM

TÜRKÇE SÖZEL YETERLİLİK

MATEMATİK SAYISAL YETERLİLİK

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

MATEMATİK

FİZİK

KİMYA

BİYOLOJİ

TARİH

COĞRAFYA

FELSEFE

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

İNGİLİZCE

TYT KAÇ NET KAÇ PUAN

CEVAP ANAHTARLARI

MEB KAZANIM TESTLERİ ÇÖZÜMLERİ

MEB Kazanım Testleri Nedir?

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının belirlediği kazanımlar çerçevesinde 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar ve lise mezunlarına ait destekleme ve yetiştirme çalışmaları için MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından Kazanım Kavrama Testleri hazırlanmıştır.

Testler, Türkiye’nin çeşitli illerindeki okullardan görevlendirilen ve fiilen ders okutan 150 öğretmen tarafından üretilmiştir. Soruları hazırlayan öğretmenler dışında ayrı bir grup olarak 34 öğretmen tarafından redaksiyon işleminden geçirilmiştir. Ayrıca testler, 37 akademisyen tarafından akademik incelemeye tabi tutulmuştur. Testler ve cevapları, gruplar halinde ve model yıllık planlara uygun biçimde periyodik yayımlanacaktır. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden isteyenler tarafından PDF formatında ücretsiz olarak indirilebilecektir.

MEB Kazanım Testlerinin Amacı

Kazanım Kavrama Testlerinin amacı; yıl boyunca işlenen ünitelerdeki kazanımların öğrenci tarafından edinme düzeyini incelemektir.. Bunun yanında testlerimiz, 8.sınıf öğrencilerimiz için 1. Dönem ve 2. Dönem Merkezi Ortak Sınavlarına hazırlık; 12.sınıf ve mezun öğrencilerimiz için ise üniversite sınavlarına hazırlık amacına da hizmet edecektir.  Çünkü test ve soru kapsam içeriği, bütünüyle temel eğitim ve ortaöğretim düzeyinde esas alınan eğitim programları çerçevesinde kazanımlar baz alınarak hazırlanmıştır. Ancak bu durum, sınavlara ait soruların yayımlanan testlerin içinden çıkabileceği anlamını taşımamaktadır. Sınavlarda soruların farklı biçimlerde çıkması, güçlük düzeylerinin tamamıyla değişmesi mümkündür.

Mezun öğrencilerimizin ve 12 + olarak ifade edilen üniversite sınavına hazırlık yapan öğrencilerimizin testleri A ve  B başlığı altında sunulmaktadır. 12-A test grubu Temel Yeterlilik Testi (TYT), 12-B test grubu ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) dikkate alınarak hazırlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    testler çok iyi

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır.