MEB Ortak Yazılı Sınav Soruları Örnek Sorular Tüm Sınıflar PDF

MEB Ortak Yazılı Sınav Soruları Örnek Sorular Tüm Sınıflar PDF
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

MEB Ortak Yazılı Sınav Soruları Örnek Sorular Tüm Sınıflar PDF 2023 2024. meb ortak sınav soruları 6. sınıf, Meb örnek yazılı soruları cevap anahtarlı, meb ortak sınav sorulari 7. sınıf, Ortak sınav örnek sorular, meb örnek yazılı soruları 7. sınıf, MEB örnek Yazılı Soruları 9. Sınıf, 7.sınıf ortak sınav soruları, meb örnek yazılı soruları 10. sınıf

MEB Ortak Yazılı Sınav Soruları Örnek Sorular Tüm Sınıflar PDF

MEB ortak sınav tüm örnek sorular sitemizde paylaşıldı. Ortaokul ve liselerde MEB tarafından ortak yazılı sınavları uygulamasına geçildi. MEB Ortak Yazılı Sınav Soruları Örnek Sorular Tüm Sınıflar PDF 2023 2024 2025

ORTAOKUL 1. DÖNEM 1. YAZILI ÖRNEK SORU KİTAPÇIKLARI

5. SINIF6. SINIF7. SINIF8. SINIF
TürkçeTürkçe MEB YayınlarıTürkçeTürkçe MEB Yayınları
MatematikTürkçe Anka Kuşu YayınlarıMatematikTürkçe Ferman Yayınları
Fen BilimleriMatematikFen BilimleriMatematik
Sosyal BilgilerFen BilimleriSosyal BilgilerFen Bilimleri
Din Kültürü ve Ahlak BilgisiSosyal BilgilerDin Kültürü ve Ahlak BilgisiT.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük
İngilizceDin Kültürü ve Ahlak BilgisiİngilizceDin Kültürü ve Ahlak Bilgisi
 İngilizce İngilizce

LİSE 1. DÖNEM 1. YAZILI ÖRNEK SORU KİTAPÇIKLARI

9. SINIF10. SINIF11. SINIF12. SINIF
Türk Dili ve EdebiyatıTürk Dili ve EdebiyatıTürk Dili ve EdebiyatıTürk Dili ve Edebiyatı
MatematikMatematikMatematikMatematik
FizikFizikFizikFizik
KimyaKimyaKimyaKimya
BiyolojiBiyolojiBiyolojiBiyoloji
CoğrafyaCoğrafyaCoğrafyaCoğrafya
TarihTarihTarihT.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük
Din Kültürü ve Ahlak BilgisiDin Kültürü ve Ahlak BilgisiDin Kültürü ve Ahlak BilgisiDin Kültürü ve Ahlak Bilgisi
İngilizceİngilizceİngilizceİngilizce
 FelsefeFelsefe 

MEB Ortak Yazılı Sınav Soruları Örnek Sorular Tüm Sınıflar PDF

Konu soru dağılım tablosu, öğretim programında yer alan konu ve kazanımlarla ortak sınavlardaki soru
dağılımlarının gösterildiği tabloyu ifade eder. Konu soru dağılım tabloları, sınavların kapsam geçerliğinin artırılması ve öğrencilerin sınavlara daha bilinçli hazırlanması için her sınavda hangi konu/kazanımdan kaç soru sorulacağının önceden öğrencilere bildirildiği tablolardır. Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği’ne göre konu soru dağılım tabloları öğretim yılı başında her sınav için il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme ve Değerlendirme Merkezi Müdürlüğü ile birlikte oluşturulacak, ardından öğrencilerle paylaşılacaktır. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak il sınıf/alan zümrelerine yardımcı olmak üzere örnek konu soru dağılım tabloları hazırlanmıştır.

Senaryolar, okul genelinde yapılacak ortak sınavlara yönelik oluşturulabilecek farklı yazılı örneklerini ifade
eder. Genel Müdürlüğümüzce il sınıf/alan zümrelerine örnek oluşturması açısından konu soru dağılım tablosunda verilen örnek senaryolara uygun yazılı kâğıdı örnekleri hazırlanmıştır. İl sınıf/alan zümreleri de verilen örnek senaryoları inceleyerek kendileri benzer tablolar hazırlayıp öğretmenlerin kullanımına sunacaklardır. Örnek senaryolardaki soruların sayı ve kurgularındaki fark, sorularda ölçülen bilişsel düzeylere göre şekillendirilmiştir. MEB Ortak Yazılı Sınav Soruları Örnek Sorular Tüm Sınıflar PDF

Bilişsel düzey, öğrenme-öğretme sürecinde öğrencilerin bilişsel alanda ulaşacağı hedef davranışların basitten karmaşığa olacak şekilde sıralanmasıyla tanımlanan düzeylerdir.
Basit bilişsel süreçleri ölçmeye yönelik sorular; ders içeriğinde öğretilen içeriğe benzer şekilde tanımlanmasını, gösterilmesini, bulunmasını, örneklendirilmesini, listelenmesini, basit bir şekilde yorumlanmasını vb. içerir.

Karmaşık bilişsel süreçleri ölçmeye yönelik sorular; öğretilen içeriğin yeni durumlar veya günlük yaşam durumları çerçevesinde kullanılmasını, ilişkilendirilmesini, çözümlenmesini, karşılaştırılmasını, çıkarım yapılmasını, değerlendirilmesini, yeni bakış açılarının sunulmasını vb. içerir.
Okul genelinde uygulanacak ortak sınavlar, il/alan zümreleri tarafından ilan edilen konu soru dağılım tabloları göz önünde bulundurularak açık uçlu veya açık uçlu ve kısa cevaplı sorulardan oluşacak şekilde yapılacaktır.

Çoktan seçmeli, eşleştirme, doğru/yanlış gibi diğer soru türleri kesinlikle kullanılmayacaktır.
Konu soru dağılım tablolarında soru dağılımları verilen örnek senaryoların her biri, örnek yazılı kâğıdı olacak şekilde verilmiştir.

MEB Ortak Yazılı Sınav Soruları Örnek Sorular Tüm Sınıflar PDF

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır.