2024 MEB Kazanım Testleri PDF ve Cevapları – Tamamı

2024 MEB Kazanım Testleri PDF ve Cevapları – Tamamı
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 120 Ortalama: 3.8]

2024 MEB Kazanım Testleri PDF ve Cevapları – Tamamı. 2024 MEB Kazanım Kavrama Testleri Çözümleri ve Cevapları PDF. 2024 Eğitim öğretim yılı 2024 MEB testleri burada. MEB testleri 2024 kazanımları sitemizde.

2024 MEB Kazanım Testleri

2024 MEB Kazanım Testleri ve Çözümleri PDF. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından hazırlanan 2024 MEB Kazanım Testleri Ortaokul, lise ve mezun öğrenciler için mükemmel bir kaynak niteliğinde olup öğrencilerin bu testleri mutlaka çözmeleri gerekmektedir.

Aşağıdaki bağlantılardan MEB Kazanım Testlerinin tamamını bulabilir, PDF halinde indirip çözebilirsiniz. 2024 MEB Kazanım Kavrama Testleri Çözümleri

5.SINIF MEB KAZANIM TESTLERİ

5.SINIF MEB TESTLERİ VE CEVAPLARI

6.SINIF MEB KAZANIM TESTLERİ

6.SINIF MEB TESTLERİ VE CEVAPLARI

7.SINIF MEB KAZANIM TESTLERİ

7.SINIF MEB TESTLERİ VE CEVAPLARI

8.SINIF MEB KAZANIM TESTLERİ

8.SINIF MEB TESTLERİ VE CEVAPLARI

9.SINIF MEB KAZANIM TESTLERİ

9.SINIF MEB TESTLERİ VE CEVAPLARI

10.SINIF MEB KAZANIM TESTLERİ

10.SINIF MEB TESTLERİ VE CEVAPLARI

11.SINIF MEB KAZANIM TESTLERİ

11.SINIF MEB TESTLERİ VE CEVAPLARI

12.SINIF MEB KAZANIM TESTLERİ

12.SINIF MEB TESTLERİ VE CEVAPLARI 2024

MEB KAZANIM TESTLERİ ÇÖZÜMLERİ 2024

MEB KAZANIM TESTLERİ ÇÖZÜMLERİ

MEB Kazanım Testleri Nedir?

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının belirlediği kazanımlar çerçevesinde 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar ve lise mezunlarına ait destekleme ve yetiştirme çalışmaları için MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından Kazanım Kavrama Testleri hazırlanmıştır.

Testler, Türkiye’nin çeşitli illerindeki okullardan görevlendirilen ve fiilen ders okutan 150 öğretmen tarafından üretilmiştir. Soruları hazırlayan öğretmenler dışında ayrı bir grup olarak 34 öğretmen tarafından redaksiyon işleminden geçirilmiştir. Ayrıca testler, 37 akademisyen tarafından akademik incelemeye tabi tutulmuştur. Testler ve cevapları, gruplar halinde ve model yıllık planlara uygun biçimde periyodik yayımlanacaktır. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden isteyenler tarafından PDF formatında ücretsiz olarak indirilebilecektir.

MEB Kazanım Testlerinin Amacı

Kazanım Kavrama Testlerinin amacı; yıl boyunca işlenen ünitelerdeki kazanımların öğrenci tarafından edinme düzeyini incelemektir.. Bunun yanında testlerimiz, 8.sınıf öğrencilerimiz için 1. Dönem ve 2. Dönem Merkezi Ortak Sınavlarına hazırlık; 12.sınıf ve mezun öğrencilerimiz için ise üniversite sınavlarına hazırlık amacına da hizmet edecektir.  Çünkü test ve soru kapsam içeriği, bütünüyle temel eğitim ve ortaöğretim düzeyinde esas alınan eğitim programları çerçevesinde kazanımlar baz alınarak hazırlanmıştır. Ancak bu durum, sınavlara ait soruların yayımlanan testlerin içinden çıkabileceği anlamını taşımamaktadır. Sınavlarda soruların farklı biçimlerde çıkması, güçlük düzeylerinin tamamıyla değişmesi mümkündür.

Mezun öğrencilerimizin ve 12 + olarak ifade edilen üniversite sınavına hazırlık yapan öğrencilerimizin testleri A ve  B başlığı altında sunulmaktadır. 12-A test grubu Temel Yeterlilik Testi (TYT), 12-B test grubu ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) dikkate alınarak hazırlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır.