MBA Eğitim

MEB EBA Uzaktan Eğitim Nasıl olacak Ders Programı ve Saatleri

MEB EBA Uzaktan Eğitim Nasıl olacak Ders Programı ve Saatleri
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

MEB EBA Uzaktan Eğitim Nasıl olacak Ders Programı ve Saatleri eba uzaktan eğitim 2020 eba uzaktan eğitim ders programı eba uzaktan eğitim ne zaman

EBA Nedir

Eğitim Bilişim Ağı EBA Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi yeni nesil bir sosyal eğitim platformudur. EBA içinde öğretmen, öğrenci ve veliler için bir çok faydalı içerik bulunmaktadır.

EBA Uzaktan Eğitim Ders Programı Nasıl Olacak

16-23 Mart tarihleri arasındaki ara tatilden sonra EBA uzaktan eğitim başlayacak. MEB EBA Uzaktan Eğitim Nasıl olacak konusu hakkında detaylı açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk;

“Haftalık ders programları yeniden yapılandırılarak EBA ve TRT aracılığıyla internet ve TRT üzerinden eğitim verileceğini ifade etti. Tam gün, yarım gün, senkron mu, asenkron mu olacağına dair bir tablo paylaşılacak.

EBA sisteminin çok daha önceleri kullanıldığını ifade eden Ziya Selçuk, bu sistemin devam ettirileceğini açıkladı. EBA’da akademik destek platformu üzerinden liselere geçiş sistemi kapsamı üzerinden öğrencilerin sınavlarına ücretsiz destek ile hazırlanmaya devam edeceklerini de söyledi.

TRT üzerinden birkaç yeni kanal kurulacak ve öğrenciler bu yeni kanallar üzerinden farklı öğrenme ve sınıf seviyelerine göre kendi derslerini alabilecekler.

Konu ile ilgili detaylı açıklamalar yapan Selçuk, uzaktan eğitimle ilgili tüm ayrıntılı teknik bilgiler paylaşılacak. İlkokul öğrencilerimiz bu televizyon kanallarından ve EBA’dan yararlanacaklar. Canlı anlatımlar, video kütüphaneler, canlı ya da tam gün izlenebilecek içerikler olacak.  Veliler ve öğrenciler bu süreçte ne yapacaklarını EBA ve MEB sitelerinden takip edebilirler. 23 Mart’ta teknik eğitime başlarken aileler teknik konuda bilgilendirilecek.

Toplamda 18 milyon öğrenci EBA ve TRT üzerinden eğitim alacak.

Ayrıca bu süreçte de 04440632 numaralı MEBİM hattının 7 gün 24 saat süresince uzaktan eğitim ile ilgili destek vereceği ifade edildi.

EBA Uzaktan Eğitim Saatleri

MEB Eğitim Bilişim Ağı EBA internet üzerinden ve TRT’den yayın yapacak. Bu kanallarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın içerikleri paylaşılacak. Gün boyunca yayın olacak. Bu yayınların da saatleri ve sınıf seviyeleri belirlenecek. Öğrencilerin ders içeriğinin hangi kanalda olacağının listesi hazırlanıyor. Örnek olarak pazartesi, salı, çarşamba sabah ya da öğleden sonra belli saatlerde ortaokul 1’nci sınıf, lise 1’nci sınıf ya da 3’inci sınıfların dersleri olacak.

EBA üzerinde okul öncesinden 12’nci sınıfa kadar 1600’den fazla ders ve 20 binin üzerinde etkileşimli içerik yer alıyor. Öğrencinin performansına göre akıllı algoritmalar yardımıyla çalışan bir içerik önerme sistemi bulunuyor. Ayrıca tüm öğrenciler için kişiselleştirilmiş bir öğrenme ortamı ve kişiye göre özelleşmiş bir ara yüz var. Öğrenciler; yaklaşan sınav ve etkinliklerini EBA takvimlerinden görebiliyor, arkadaşlarıyla bir sosyal paylaşım alanı kurabiliyor. Oyunlaştırma sistemi ile puan ve arma kazanarak öğrenirken eğleniyorlar. Profil sayfalarını kullanarak, kendilerini tanıtabiliyor, sosyal ve akademik birikimlerini EBA Portfolyo’da sergileyebiliyorlar.

Bunlara da baktınız mı?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır. Link verilerek paylaşım yapılabilir.
error: Content is protected !!