2024 Lise Matematik Konuları ve MEB Müfredatı

2024 Lise Matematik Konuları ve MEB Müfredatı
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 6 Ortalama: 3.5]

2024Lise Matematik Konuları ve MEB Müfredatı

2024 Lise Matematik Konuları MEB

2024 Lise Matematik Konuları MEB. 9.Sınıf Matematik Konuları MEB, 10.Sınıf Matematik Konuları MEB, 11.Sınıf Matematik Konuları MEB, 12.Sınıf Matematik Konuları MEB

Yeni MEB müfredatındaki değişikliklere göre Lise ders sayıları azaldı.

Ortaöğretimde sınıflara göre ders saatleri şöyle olacak.

  • 9. sınıfta 15-16 olan ders sayısı 8’e,
  • 10. sınıfta 15-16 olan ders sayısı 9’a,
  • 11. sınıfta 12-15 olan ders sayısı 9’a
  • 12. sınıfta 12-15 olan ders sayısı 7’ye düştü.

9.SINIF MATEMATİK KONULARI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan Güncel 9.Sınıf Matematik Konuları aşağıda listelenmiştir.

9. sınıf matematik müfredatı ana üniteden oluşmaktadır, Müfredattaki konuların kazanımları için 9. Sınıf Matematik Kazanımları sayfamızı, MEB Testleri için 9.Sınıf MEB Kazanım Testleri ve Cevapları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sitemizde 9. Sınıf Matematik Ders Kitapları Pdf olarak indirebilir ve gerekli tüm içeriklere sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

9.SINIF MATEMATİK KONULARI TIKLA

10.SINIF MATEMATİK KONULARI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan Güncel 10.Sınıf Matematik Konuları Pdf aşağıda listelenmiştir.

10. sınıf matematik müfredatı ana üniteden oluşmaktadır, Müfredattaki konuların kazanımları için 10.Sınıf Matematik Kazanımları sayfamızı, MEB Testleri için 10.Sınıf MEB Kazanım Testleri ve Cevapları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sitemizde 10. Sınıf Matematik Ders Kitapları Pdf olarak indirebilir ve gerekli tüm içeriklere sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

10.SINIF MATEMATİK KONULARI TIKLA

11.SINIF MATEMATİK KONULARI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan Güncel 11.Sınıf Matematik Konuları aşağıda listelenmiştir.

11. sınıf matematik müfredatı Temel ve İleri Düzeyden oluşmaktadır, Müfredattaki konuların kazanımları için 11.Sınıf Matematik Kazanımları sayfamızı, MEB Testleri için 11.Sınıf MEB Kazanım Testleri ve Cevapları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sitemizde 11. Sınıf Matematik Ders Kitapları Pdf olarak indirebilir ve gerekli tüm içeriklere sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

11.SINIF MATEMATİK KONULARI TIKLA

12.SINIF MATEMATİK KONULARI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan Güncel 12.Sınıf Matematik Konuları aşağıda listelenmiştir.

12. sınıf matematik müfredatı Temel ve İleri Düzeyden oluşmaktadır, Müfredattaki konuların kazanımları için 12.Sınıf Matematik Kazanımları sayfamızı, MEB Testleri için 12.Sınıf MEB Kazanım Testleri ve Cevapları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sitemizde 12. Sınıf Matematik Ders Kitapları Pdf olarak indirebilir ve gerekli tüm içeriklere sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

12.SINIF MATEMATİK KONULARI TIKLA

ORTAÖĞRETİM MATEMATİK DERSİ MÜFREDAT DEĞERLENDİRMESİ RAPORU

9.SINIF:
Kazanım açıklamalarında sınırlamalar yapılarak sadeleştirme yapılmıştır. Vektörler konusu tamamen çıkarılmıştır. Fonksiyonlar konusu 10.sınıf fonksiyonlar konusuyla birleştirilmiştir. Olasılık konusu 10.sınıftaki sayma konusuyla birleştirilmiştir.

10.SINIF:
Kazanım açıklamalarında sınırlamalar yapılarak sadeleştirme yapılmıştır.Koşullu olasılık, fonksiyon simetrileri ve uygulamalar, doğrunun analitik incelenmesi ,2.dereceden fonksiyonlar ve grafikleri ile çember-daire konuları 11.sınıfa alınmıştır.

11.SINIF:
Kazanım açıklamalarında sınırlamalar yapılarak sadeleştirme yapılmıştır.Mantık sadeleştirilerek 9.sınıfa alınmıştır.Bölünebilme konusu 9.sınıfa alınmıştır.Modüler aritmetik öğrenme alanı ile doğrusal denklem sistemleri müfredattan çıkarılmıştır.
2.dereceden bir bilinmeyenli eşitsizlikler ile eşitsizlik sistemleri birleştirilmiştir. İki açının ölçüleri toplamı ve farkının trigonometrik değeri,Trigonometrik denklemler,üstel ve logaritmik fonksiyonlar,diziler ve dönüşümler 12.sınıfa alınmıştır.

12.SINIF:
Kazanım açıklamalarında sınırlamalar yapılarak sadeleştirme yapılmıştır.Elips,hiperbol ve parabolün analitik incelenmesi ile vektörler tamamen çıkarılmıştır. Tekrarlı permütasyon 10.sınıfa alınmıştır. Dairesel permütasyon tamamen çıkarılmıştır.Olasılık ve katı cisimler 11.sınıfa alınmıştır.

DEĞERLENDİRME:
10.sınıfların eski müfredatı çok kalabalıktı,sadeleştirilmesi öğrenci ve öğretmenler açısından iyi olacağını düşünüyoruz.Fakat önümüzdeki eğitim-öğretim yılında müfredatın bütün kademelere aynı anda uygulanmasıyla birlikte öğrencilerin bir kısmı bazı konuları hiç görmeyecek,bazı konuları iki kez görecek. Bu da önlerindeki YKS sınavları açısından sıkıntı yaşatacaktır.

MEB Ders Kitapları indir

Milli Eğitim Bakanlığının Matematik Kazanımları ve Açıklamalarına da BURADAN erişebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır.