EBA Öğretmen Canlı Ders (Sınıf) Başlatma Nasıl Yapılır Öğretmen Girişi

EBA Öğretmen Canlı Ders (Sınıf) Başlatma Nasıl Yapılır Öğretmen Girişi
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

EBA Öğretmen Canlı Ders Başlatma Nasıl Yapılır Öğretmen Girişi EBA canlı sınıf oluşturma öğretmen canlı sınıfa nasıl giriş yapılır öğretmen canlı sınıf başlatma

Eba canlı ders üzerinden farklı ortamlarda da olsanız öğrencileriniz etkileşimli olarak ders işleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki işlemleri takip ediniz.

ÖĞRETMEN CANLI SINIF BAŞLATMA

  1. Eba hesabınıza giriş yaparak okul yöneticileriniz tarafından sizin için oluşturulan canlı derslere gitmeniz yeterli olacaktır.
  2. Canlı derslere takvim alanından, bildirimler alanından ya da sol menüde yer alan canlı dersler düğmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  3. Canlı dersler sayfasında canlı dersinizin adı, tarih-saat bilgisi ile öğrenci sayısı görülmektedir. Canlı dersinizdeki öğrencilerin listesine ulaşmak için işlem menüsünde yer alan “incele” düğmesine
    tıklayabilirsiniz.
  4. Bunun dışında canlı ders sayfasından filtre alanına tıklayarak güncel ve geçmiş canlı derslerinizi ayrı ayrı listeyebilirsiniz.
  5. Kullandığınız bilgisayardan ilk kez canlı ders başlatacaksanız öncelikle ekranın sağ üst köşesinde görülen “uygulamayı indir” düğmesine tıklayarak uygulamayı bilgisayarınıza indiriniz
  6. Uygulamanın kurulumunu ekrana gelen yönergeleri takip ederek tamamlayabilirsiniz.
  7. Kurulum işlemini tamamladıysanız ya da hâlihazırda uygulama bilgisayarınızda kuruluysa zamanı gelen canlı dersleri başlatmak için “başlat” düğmesine tıklayabilirsiniz.

Selçuk Şahin Hocamıza teşekkürler.

EBA NEDİR

EBA; ilkokul, ortaokul, lise ve açıktan okuyan tüm öğrencilerin ücretsiz olarak faydalanabildiği bir web sitesidir. Size kendi hızınızda ve kendi seviyenizde çalışma imkanı sunar. Öğretmenlerinizle ve arkadaşlarınızla başka programlara gerek kalmadan güvenli bir şekilde paylaşımda bulunup sorularınızı sorabileceğiniz harika bir platformdur.

EBA sitesinde; ders anlatımlarına, testlere, kitap ve dergilere ulaşabilir çeşitli oyunlarla eğlenirken öğrenebilirsiniz. Öğretmenlerinizin gönderdiği ödevleri yapabilirsiniz.

EBA sitesine giriş yapmak için E-Okul bilgileriniz yeterli olacaktır. Kimlik bilgileriniz ve okul numaranız ile kolayca giriş yapabilirsiniz.

Bunlara da baktınız mı?

EBA Öğretmen Canlı Ders Başlatma Nasıl Yapılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır.