MBA Eğitim

EBA Canlı Sınıf Ders Programı Öğrenci Öğretmen EBA TV İzle

EBA Canlı Sınıf Ders Programı Öğrenci Öğretmen EBA TV İzle
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

EBA Canlı Sınıf Ders Programı Öğrenci Öğretmen EBA TV İzle, EBA akademik destek canlı ders programı eba akademik canlı sınıf öğrenci ders programı

EBA Canlı Sınıf Nedir

Canlı derslerin 8. ve 12. sınıflar için programlı bir şekilde yapılacağını ifade eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuşmasına şu şekilde devam ettim.

8 ve 12’nci sınıfların öğrencilerimiz ve öğretmenleriniz için EBA kullanım süreleri artırılarak canlı sınıf desteğine geçiş yapacağız. Canlı sınıflarla öğrencilerimiz kendi öğretmenleriyle EBA üzerinden bir sınıf ortamında ders işleyebilecekler.

Ayrıca 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerimiz için YKS ve LGS’de sorumlu oldukları ve birinci dönemin başından itibaren işledikleri konulara yönelik programlar hazırlıyoruz.

8’inci sınıf öğrencilerimizin sınav hazırlık süreçlerine destek olmak için bir soru-çözüm saati hazırladık. Çocuklarımız bu saatlerde kendileri için hazırlanan örnek soruları ekrandan takip ederek çözebilecekler.

Öğrenci-öğretmen etkileşimini teşvik edecek bir çalışmayı hazırladık. Televizyon dersleriyle eş güdümlü olarak öğretmenler kendi öğrencilerine EBA üzerinden ödevlendirme yapıp, soru-cevap-test etkinliklerini yönlendirip, çalışma gönderecekler.

EBA Akademik Destek Canlı Sınıf Programı MEB tarafından açıklandıktan sonra sitemize eklenecektir.

EBA TV CANLI YAYIN LİNKLERİ

Aşağıdaki linkleri kullanarak izlemek istediğiniz sınıf seviyelerine göre EBA TV’ den canlı yayın akışına katılabilirsiniz.

EBA TV İLKOKUL İZLE

EBA TV ORTAOKUL İZLE

EBA TV LİSE İZLE

EBA AKADEMİK DESTEK NEDİR

Millî Eğitim Bakanlığının EBA’ da 11. ve 12. sınıf öğrencilere yönelik harika bir çalışma başlattı. EBA Akademik Destek sayesinde 11. ve 12. sınıf öğrencileri yeni nesil sorulardan oluşan onlarca kaynağa erişebilecek.

EBA Akademik Destek ile öğrencilerin tercih listesi ve mevcut seviyesi göz önünde bulundurularak, hangi konuyu ne kadar çalışmaları gerektiğini planlayan özel bir program hazırlandı.

Detaylı konu anlatım videoları, örnek sorular, çözüm videoları, testler ile önceki yıllara ait üniversiteye giriş sınav soruları ve çözümlerinin her birini EBA Akademik Destek’te bulabilmek mümkün olacak.

EBA Akademik Destek’e giriş yaptığınızda, ilk olarak sizleri puan türü seçimi ekranı karşılıyor. Puan türünüzü seçtikten sonra EBA Akademik Destek programı size özel öneriler sunmakta ve planlamalar yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Diploma notunuzu belirleyip, EBA Akademik Destek puanınıza eklenmesini sağlayarak, tam olarak bir üniversite sınavı simülasyonuna erişebilirsiniz.

EBA Akademik Destek, puan türünüzü ve yerleştirme puanınızı belirledikten sonra, sizleri net tahminleri sayfasına göndermeden önce hedefinizi belirleyeceğiniz ekrana aktarmakta. Bu ekrandan; net tahminlerinizi sisteme girmeden önce hangi üniversiteyi, hangi bölümü istediğinizi seçebiliyorsunuz. Sistem sizi o üniversitenin puanına göre hazırlamakta. Bunun yanında birden fazla üniversite de ekleyebilirsiniz.

EBA Akademik Destek Sistemine GİRİŞ yapabilirsiniz.

EBA NEDİR

EBA; ilkokul, ortaokul, lise ve açıktan okuyan tüm öğrencilerin ücretsiz olarak faydalanabildiği bir web sitesidir. Size kendi hızınızda ve kendi seviyenizde çalışma imkanı sunar. Öğretmenlerinizle ve arkadaşlarınızla başka programlara gerek kalmadan güvenli bir şekilde paylaşımda bulunup sorularınızı sorabileceğiniz harika bir platformdur.

EBA sitesinde; ders anlatımlarına, testlere, kitap ve dergilere ulaşabilir çeşitli oyunlarla eğlenirken öğrenebilirsiniz. Öğretmenlerinizin gönderdiği ödevleri yapabilirsiniz.

EBA sitesine giriş yapmak için E-Okul bilgileriniz yeterli olacaktır. Kimlik bilgileriniz ve okul numaranız ile kolayca giriş yapabilirsiniz.

Bunlara da baktınız mı?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır. Link verilerek paylaşım yapılabilir.
error: Content is protected !!