EBA Canlı Derslere (Sınıflara) Nasıl Katılabilirim Öğrenci Girişi

EBA Canlı Derslere (Sınıflara) Nasıl Katılabilirim Öğrenci Girişi
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

EBA Canlı derslere nasıl katılabilirim eba canlı ders öğrenci girişi eba canlı derslere katılmak, eba derslere giriş yapma, eba canlı ders girişi nasıl yapılır, eba canlı sınıf girişi öğrenci

EBA CANLI SINIF ÖĞRENCİ GİRİŞİ

Öğretmenlerin ve sınıf arkadaşlarınla farklı ortamlarda olsanız da Eba canlı ders üzerinden işlenen derslere katılabilirsin. Eba canlı ders bilgisayar üzerinden görüntülü ve sesli olarak katılabildiğin,
öğretmenlerin ve arkadaşlarınla sınıf ortamında olduğu gibi iletişim kurabildiğin etkileşimli bir sanal sınıf ortamıdır.

  1. Eba canlı ders üzerinden derslere katılmak için Eba hesabına giriş yaparak senin için oluşturulan canlı derslere gitmen yeterlidir.
  2. Canlı derslere takvim alanından, bildirimler alanından ya da sol menüde yer alan canlı dersler düğmesine tıklayarak ulaşabilirsin.
  3. Canlı dersler sayfasında canlı dersler sayfasında güncel canlı dersler görülmektedir. Dilersen geçmiş canlı dersler için filtreleme alanına tıklayabilirsin.
  4. Listeleme sayfasında canlı dersin yanında bulunan işlem menüsündeki “incele” düğmesine tıklayarak canlı dersin detaylarını inceleyebilirsin.
  5. Kullandığınız bilgisayardan ilk kez canlı ders başlatacaksanız öncelikle ekranın sağ üst köşesinde görülen “uygulamayı indir” düğmesine tıklayarak uygulamayı bilgisayarınıza indirmelisin.
  6. Uygulamanın kurulumunu ekrana gelen yönergeleri takip ederek tamamlayabilirsin.
  7. Kurulum işlemini tamamladıysan ya da hâlihazırda uygulama bilgisayarında kuruluysa zamanı gelen canlı dersleri katılmak için “katıl” düğmesine tıklayabilirsin.

Selçuk Şahin Hocamıza teşekkürler.

EBA NEDİR

MEB EBA (Eğitim Bilişim Ağı); ilkokul, ortaokul, lise ve açıktan okuyan tüm öğrencilerin ücretsiz olarak faydalanabildiği bir web sitesidir. Size kendi hızınızda ve kendi seviyenizde çalışma imkanı sunar. Öğretmenlerinizle ve arkadaşlarınızla başka programlara gerek kalmadan güvenli bir şekilde paylaşımda bulunup sorularınızı sorabileceğiniz harika bir platformdur. EBA’da binlerce içerik bulunmaktadır.

EBA sitesinde; ders anlatımlarına, testlere, kitap ve dergilere ulaşabilir çeşitli oyunlarla eğlenirken öğrenebilirsiniz. Öğretmenlerinizin gönderdiği ödevleri yapabilirsiniz.

EBA sitesine giriş yapmak için E-Okul bilgileriniz yeterli olacaktır. Kimlik bilgileriniz ve okul numaranız ile kolayca giriş yapabilirsiniz.

Bunlara da baktınız mı?

EBA Canlı derslere nasıl katılabilirim

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır.