MBA – Model Bilimler Akademisi

2020 2021 DGS Güncel Müfredat ve Konu Dağılımları DGS Müfredatı ÖSYM

2020 2021 DGS Güncel Müfredat ve Konu Dağılımları DGS Müfredatı ÖSYM
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

2020 2021 DGS Güncel Müfredat ve Konu Dağılımları DGS Müfredatı ÖSYM

2020 DGS Müfredatı

DGS Güncel Müfredat ve Konu Dağılımları

DGS Güncel Müfredat ve Konu Dağılımları (DGS 2019). DGS öğrencilerinin en çok merak ettiği konuların başında DGS Müfredatındaki değişiklikler gelmektedir. Bu konuda titizlikle çalıştık ve sizin için yeni DGS müfredatı kapsamında çalışmalar yaptık.

 • DGS eklenen konular var mıdır?
 • DGS kaldırılan konular nelerdir?
 • DGS Güncel müfredat kapsamında yeni DGS konuları nelerdir?
 • DGS Matematik konuları neler?
 • DGS Türkçe konuları neler?

Bu ve benzeri tüm sorularınıza cevap verdik.

Yeni Müfredat kapsamında Güncel DGS konuları, DGS’ de eklenen ve kaldırılan konulara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

2020 DGS KONULARI VE SORU DAĞILIMI

DGS Konuları ve Soru Dağılımları için TIKLA

DGS KALDIRILAN KONULAR

DGS Eklenen ve Kaldırılan Konular için TIKLA

2020 DGS ÇALIŞMA PROGRAMI

DGS Çalışma Programı Pdf için TIKLA

DGS SORULARI ÇÖZÜMLERİ

Tüm DGS Sorularının Çözümleri için TIKLA

DGS GENEL BİLGİLER VE KURALLAR

 • Sınav, Haziran ayının son haftasonunda uygulanır.
 • DGS’de sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika olacaktır.
 • Sınavda uygulanacak test, çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır.
 • DGS puanları, adayların sınav sonuçlarından hesaplanan sözel ve sayısal standart puanlarının ve ön lisans öğrenimlerinde elde ettikleri akademik not ortalamalarından hesaplanan ön lisans başarı puanlarının (ÖBP) belli katsayılarla çarpılarak toplanmasıyla elde edilecektir.
 • Yerleştirme, adayların DGS puanları ve tercihleri ile yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak bilgisayar ortamında yapılacaktır.
 • Lisans öğrenimine başlama hakkı elde eden öğrencilere üniversitelerince ön lisans eğitimi sırasında almış oldukları derslerden eş değer kabul edilenlere muafiyet verilerek ve kredileri dikkate alınarak, programdan alması gereken dersler belirlenir. Öğrencinin alması gereken derslere göre programa kaydı yapılarak, eğitime devam hakkı verilir.
 • Yabancı dille öğretim yapılan programlarda ve zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı bulunan programlarda öğrencilerin lisans programına başlayabilmeleri için üniversitenin yapacağı yabancı dil muafiyet sınavını geçmeleri veya yabancı dil hazırlık sınıfına devam ederek başarılı olmaları gerekir.
 • Hangi ön lisans programlarından mezun olacak/olan adayların hangi lisans programlarını tercih edebilecekleri Tablo-2’de verilmiştir. Adayların, tercihlerini sadece bu tabloda verilen ilgili alanları göz önünde tutarak Tablo-1’deki lisans programlarından yapmaları gerekmektedir.
 • Sınavın uygulanmasında ve sonuçların değerlendirilmesinde aday tarafından verilen bilgiler esas alınacağından, Aday Başvuru Formlarına yazılan bilgilerdeki eksikler ve yanlışlar yüzünden doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır. Bir adayın beyanının gerçeğe uymadığı tespit edildiği takdirde bu aday, aradan geçen süreye bakılmaksızın bu sınavdan elde ettiği tüm haklarını kaybedecektir.
 • Sınavın ve sınav sonuçlarının geçerli sayılabilmesi için bir adayın bu kılavuzdaki tüm kurallara uyması zorunlu olup, sınav kurallarına uymayan adayların sınavları iptal edilecektir. Sınavdan sonra bile olsa bu kurallara uymadığı tespit edilen adayların, sınav ve yerleştirme sonuçlarından doğan hakları iptal edilecektir. Sınava girmek ve başarılı olmak, kanun, tüzük, yönetmelik ve diğer mevzuatta yer almayan bir hakkı adaylara vermez.

Bunlara da baktınız mı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır. Link verilerek paylaşım yapılabilir.