2024 Bursluluk Sınavı Ne Zaman Kaç Gün Kaldı Geri Sayım Sayacı

2024 Bursluluk Sınavı Ne Zaman Kaç Gün Kaldı Geri Sayım Sayacı
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 121 Ortalama: 4.2]

2024 Bursluluk Sınavı Ne Zaman Kaç Gün Kaldı Geri Sayım Sayacı 2024 bursluluk sınavı tarihi 2024 bursluluk sınavına kaç gün kaldı. 2024 Yılı İOKBS Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı Ne Zaman

2024 Bursluluk Sınavı Ne Zaman

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak yapılacak olan 2024 İOKBS Bursluluk sınavı 21 Nisan 2024 tarihinde Türkiye saati ile saat 10.00’da yapılacaktır. Öğrencilerin sınav başvurusunun yapılabilmesi için elektronik ortamdaki bilgilerinin güncel olması gerekmektedir.

2024 Bursluluk Sınavı Geri Sayım Sayacı

Bursluluk sınavına kaç gün kaldı? Bursluluk sınavı geri sayım. Bursluluk sınavı ne zaman? Ertelenen Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak. 2024 bursluluk sınavı tahmini 21 Nisan 2024 Pazar günü olacaktır.

ONLİNE MATEMATİK ÖZEL DERS

Bursluluk Sınavı Başvuru Şartları

 • BAŞVURU ŞARTLARI
  a. Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  b. Mevzuatta belirtilen kayıt ve kabul şartlarını taşımak,
  c. Ortaokullar, imam hatip ortaokulları veya özel eğitim ortaokullarının 5’inci, 6’ncı, 7’nci ve 8’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9’uncu, 10’uncu ve 11’inci sınıflarında öğrenci olmak,
  ç. İlköğretim ve ortaöğretim okullarında, sınavın yapıldığı ders yılında okul değiştirme yaptırımı/ cezası almamış olmak,
  d. Ailenin bir önceki mali yıla ait yıllık gelir toplamından fert başına düşen net miktarın, içinde bulunulan mali yılın Merkezî Yönetim Bütçe Kanunu’nda belirtilen Millî Eğitim Bakanlığı okul pansiyon ücretinin en azının 4 (dört) katını geçmemesi kaydıyla maddi imkânlardan yoksun bulunmak. Ailenin 2019 senesi yıllık gelir toplamından fert başına düşen toplam miktarın 2023 Mali Yılı için tespit edilen 14.640,00 (ondörtbinaltıyüzkırk) TL’yi geçmemesi gerekir. Aile gelirinin tespitinde ailenin 2024 yılında elde ettiği tüm gelirleri esas alınacaktır.

Önemli Hususlar

 • İOKBS’ye başvurmuş olan öğrenciler, bu kılavuzda yer alan hükümleri ve ilgili mevzuatta belirtilmiş olan hususları kabul etmiş sayılır.
 • Başvuru şartlarını taşımadığı hâlde sınava girerek bursluluk hakkı kazanan öğrenciler bursluluk hakkından yararlanamaz.
 • Sınav sonucu açıklandıktan sonra başvuru şartları ile ilgili geriye dönük düzeltme işlemi yapılamaz ve öğrenci velisi ile okul müdürlükleri düzeltme talebinde bulunamaz.
 • Okul müdürlükleri bünyesinde kurulan komisyonlar, idari ve mali açıdan sorumlu olacaklarından, burslulukla ilgili belgeleri dikkatlice inceleyecekler ve belgelerin eksik ya da yanlış olmaması için öğrenci velilerine rehberlik edeceklerdir.
 • İOKBS’yi kazanan öğrencilerin bursluluğa yerleştirilmeleri için belirtilen tarihlerde başvuru yapmasından öğrenci velisi, bilgilendirme ve elektronik onaylamadan ise okul müdürlüğü sorumludur.

Bunlara Baktınız mı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Mehmet Ali dedi ki:

  6 haziran

 2. anomin dedi ki:

  bu güncel değil bursluk sınavına ne kadar var daha belli değil

 3. İrem Su Yelboğa dedi ki:

  Biz 2021 deyiz

 4. furkan dedi ki:

  bazı yerlerde 6 haziran burda 21 olarak görülüyor hangisi doğru?

  1. MBA Admin dedi ki:

   bursluluk sınavı 5 Eylül 2020 tarihine ertelendi.

   1. şahan dedi ki:

    niye ertelediler sınavı online yapsalardı herkesede duyursalardı.

   2. Mehmet Ali dedi ki:

    Hayır

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır.