8. Sınıf MEB Kazanım Testleri ve Cevapları – 2024 LGS

8. Sınıf MEB Kazanım Testleri ve Cevapları – 2024 LGS
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 85 Ortalama: 3.4]

8. Sınıf MEB Kazanım Testleri ve Cevapları PDF 2024. 8. Sınıf MEB testleri ve cevapları PDF. Ortaokul 3 MEB kazanım testleri ve cevapları sitemizde.

8. Sınıf MEB Kazanım Testleri

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından hazırlanan MEB Kazanım Testleri Ortaokul, lise ve mezun öğrenciler için harika bir kaynak niteliğindedir.

Aşağıdaki bağlantılardan 8. sınıf Meb Kazanım Testleri pdf halinde indirip çözebilirsiniz.

LGS PUAN HESAPLAMA ROBOTU

8. SINIF MATEMATİK MEB KAZANIM TESTLERİ (2024)

8. SINIF MATEMATİK MEB KAZANIM TESTLERİ 2024

8. SINIF TÜRKÇE MEB KAZANIM TESTLERİ (2024)

8. SINIF İNGİLİZCE MEB KAZANIM TESTLERİ (2024)

8. SINIF MEB KAZANIM TESTLERİ (2024)

CEVAP ANAHTARLARI

MEB KAZANIM TESTLERİ ÇÖZÜMLERİ

MEB Kazanım Testleri Nedir?

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının belirlediği kazanımlar çerçevesinde 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar ve lise mezunlarına ait destekleme ve yetiştirme çalışmaları için MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından Kazanım Kavrama Testleri hazırlanmıştır.

Testler, Türkiye’nin çeşitli illerindeki okullardan görevlendirilen ve fiilen ders okutan 150 öğretmen tarafından üretilmiştir. Soruları hazırlayan öğretmenler dışında ayrı bir grup olarak 34 öğretmen tarafından redaksiyon işleminden geçirilmiştir. Ayrıca testler, 37 akademisyen tarafından akademik incelemeye tabi tutulmuştur. Testler ve cevapları, gruplar halinde ve model yıllık planlara uygun biçimde periyodik yayımlanacaktır. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden isteyenler tarafından PDF formatında ücretsiz olarak indirilebilecektir.

MEB Kazanım Testlerinin Amacı

Kazanım Kavrama Testlerinin amacı; yıl boyunca işlenen ünitelerdeki kazanımların öğrenci tarafından edinme düzeyini incelemektir.. Bunun yanında testlerimiz, 8.sınıf öğrencilerimiz için 1. Dönem ve 2. Dönem Merkezi Ortak Sınavlarına hazırlık; 12.sınıf ve mezun öğrencilerimiz için ise üniversite sınavlarına hazırlık amacına da hizmet edecektir.  Çünkü test ve soru kapsam içeriği, bütünüyle temel eğitim ve ortaöğretim düzeyinde esas alınan eğitim programları çerçevesinde kazanımlar baz alınarak hazırlanmıştır. Ancak bu durum, sınavlara ait soruların yayımlanan testlerin içinden çıkabileceği anlamını taşımamaktadır. Sınavlarda soruların farklı biçimlerde çıkması, güçlük düzeylerinin tamamıyla değişmesi mümkündür. Mezun öğrencilerimizin ve 12 + olarak ifade edilen üniversite sınavına hazırlık yapan öğrencilerimizin testleri A ve  B başlığı altında sunulmaktadır. 12-A test grubu Temel Yeterlilik Testi (TYT), 12-B test grubu ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) dikkate alınarak hazırlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    teşekkürler

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır.