6. Sınıf İngilizce Konuları 2024 Müfredatı MEB

6. Sınıf İngilizce Konuları 2024 Müfredatı MEB
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bu yazımızda 2024-2025 Eğitim Öğretim yılı 6. Sınıf İngilizce konuları 2024 MEB Müfredatından bahsedeceğiz. 6. Sınıf İngilizce konuları Yeni MEB Müfredatına uygun olarak hazırlandı.

6. Sınıf İngilizce Müfredatı 2024

Milli Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan Güncel 6. Sınıf İngilizce Konuları 2024 aşağıda listelenmiştir.

6. Sınıf İngilizce müfredatı MEB ortaokul ders kitapları doğrultusunda güncellendi. Güncellenen 6. Sınıf İngilizce konuları 2024 Eğitim Öğretim yılına uygun olarak paylaşıldı. Rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca sitemizden 6. Sınıf Kazanım Testlerini ve 6. Sınıf Beceri Temelli Soruları da indirebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı Müfredatına uygun olarak hazırlanan 6. Sınıf İngilizce konuları ve kazanımları şunlardır.

ONLİNE BİREBİR MATEMATİK ÖZEL DERS

6.SINIF DERS KİTAPLARI PDF

6. Sınıf İngilizce Konuları 2024

6. sınıf İngilizce konuları toplam 10 üniteden oluşmakta ve her dönemde 5 ünite işlenmektedir. Secondary School and İmam Hatip Secondary School English Route 6

6. Sınıf 1. Dönem İngilizce Konuları

  • Life (YAŞAM)
  • Yummy Breakfast (NEFİS KAHVALTI)
  • Downtown (ŞEHİR MERKEZİ)
  • Weather and Emitions (HAVA VE EMİSYONLAR)
  • At the Fair (FUARDA)

6. Sınıf 2. Dönem İngilizce Konuları

  • Occupations (MESLEKLER)
  • Holidays (TATİLLER)
  • Bookworms (KİTAP KURDU)
  • Saving the Planet (GEZEGENİ KORUMAK)
  • Democracy (DEMOKRASİ)

6. SINIF KONULARI 2020-2021 MEB

ONLİNE BİREBİR MATEMATİK ÖZEL DERS

Bunlara da Bakabilirsiniz

6. SINIF İNGİLİZCE ÖĞRETİM PROGRAMI

6.Sınıf Öğretim Programı için seçilen konular, öğrencilerin yaratıcılık ve hayal gücü gibi temel özelliklerini geliştirmelerini hedeflemektedir. Program’ı oluşturan temalar, bu yaş grubundaki öğrencilerin sosyal, bilişsel ve duyuşsal gelişimleri temel alınarak belirlenmiştir. Eylem odaklı bir öğretim modeline göre belirlenen kazanımlar; öğrencilerin günlük dilde gerekli basit ve kullanışlı dil işlevleriyle kendilerini ve düşüncelerini ifade edebilmelerini hedeflemektedir. Ayrıca öğrencilerin geçmiş ve şimdi hakkında, meslekler, yiyecekler, kişisel beğeniler, günlük yaşantılar ve hava durumu gibi konularda dil işlevlerini kullanarak iletişim kurmaları planlanmıştır.

Tüm bunlara ek olarak, çevre ve demokrasi temalarıyla öğrencilerin yaşadıkları çevreye ve topluma karşı sorumlu bireyler olarak yetişmeleri amaçlanmıştır. Seçilen temalar, etkinlikler ve projeler yoluyla amaç, öğrencilere dili sevdirmek, onların hedef dili eğlenerek öğrenmesini sağlamak ve dile karşı olumlu bir tutum geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Bu yolla öğrencilere dili bir amaç değil araç olarak kullanmayı öğretmek ve onlarda merak uyandırmak Program’ın hedefleri arasındadır.

Öğretim Programı’nda hikâyeler, tablolar, kısa şiirler, tekerlemeler, posterler, diyaloglar, şarkılar, karikatürler, çizgi filmler, kartpostallar, kısa mesaj ve notlar gibi bu yaş grubundaki çocukların günlük hayatta sıklıkla rastlayabileceği metinler önerilmektedir. Okuma ve yazma etkinlikleri de bu bağlamdaki çalışmalar ile cümle düzeyinde sınırlı olarak gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra oyun, drama, kukla, benzetim, canlandırma, dinleme-anlama ve el becerileri içeren farklı etkinlikler kullanılarak çocukların eğlenerek öğrenebilmeleri hedeflenmiş, sınıf içinde yapılanların sınıf dışına yansıtılmasını kolaylaştıracak etkinlikler seçilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır.