MBA Eğitim

2020 LGS Fen Bilimleri Soruları ve Çözümleri – LGS Çıkmış Sorular

2020 LGS Fen Bilimleri Soruları ve Çözümleri – LGS Çıkmış Sorular
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 3 Ortalama: 3.7]

Bu yazımızda 2020 LGS Fen Bilimleri çıkmış soruları ve cevaplarını paylaşacağız. 2020 LGS Fen Bilimleri soruları ve çözümleri sitemizde. 2020 LGS Fen Çözümleri

2020 LGS Fen Bilimleri Çıkmış Sorular

2020 Haziran 2020 LGS sınavında çıkan Fen soruları burada. Ayrıca 2020 LGS Fen bilimleri soruları ve çözümleri de aşağıda paylaşıldı.

2020 LGS sınavında Fen dersinden 20 soru bulunuyor. LGS örnek sorular ve LGS çalışma sorularına benzer soruların sorulduğu sınavda bolca paragraf soruları bulunuyor.

2020 LGS Soruları ve Cevapları

2021 LGS Konuları ve Müfredatı
2021 LGS Konuları ve Müfredatı

2020 LGS Fen Bilimleri Soruları ve Çözümleri

2021 LGS Puan Hesaplama MEB

2020 LGS sınavı Fen çözümleri burada. 2020 LGS fen soruları çok zor olmayan sorulardan oluşmaktadır. 2020 LGS fen sorularının çözümlerini PDF olarak indir.

LGS Fen Çözümleri PDF İNDİR

LGS ONLİNE ÖZEL DERS

2020 LGS Fen Bilimleri Yorumları

2020 LGS’ de çıkan sorular incelendiğinde soruların geçen yıl yapılan sınav ile paralellik gösterdiği görülmektedir. Ayrıca sorular MEB’ in yayınladığı örnek sorularla benzeşmektedir. Fen bilimleri dersinde sorulan sorular ilk dört üniteden sorulduğu için ünite başına düşen soru sayısında geçen yılki sınava göre artış görülüyor.

Sınavda deney yorumlama, yapılan deneylerden sonuç çıkartma, tablo ve grafik verilerini inceleme gibi muhakeme yeteneğini ortaya çıkartan sorular yer almaktadır. Sınavdaki soruların çok net, seçeneklerin anlaşılır olduğu ve çok karmaşık bilgiler içeren uzun soruların olmadığı görülmektedir. 2020 LGS fen soruları bilgi hakimiyeti olan ve muhakeme yapabilen öğrencilerin rahatlıkla yapabileceği sorulardır.

  • 2020 LGS fen bilimleri soru dağılımı şu şekilde;
  • Mevsimler ve iklim 3 soru
  • DNA ve Genetik Kod 8 soru
  • Basınç 5 soru
  • Madde ve endüstri 4 soru

Bunlara da bakmalısın

pi sayisi nedir

Matematik öğretmeni. Öğrencilerimle sınavlara yönelik ONLİNE ve BİREBİR dersler yapıyorum. Detaylı bilgiye istanbulozelogretmen.com adresinden ulaşabilirsiniz.  Ayrıca aşağıdaki linklerden beni takip edebilirsiniz.

MBA Akademisi son projelerimden birisi olarak 2019 yılında yayın hayatına girdi. Amacımız özgün içerikler sunmak. Sitemizde ÖSYM sınavları ve eğitimle ilgili aradığınız her şeyi bulmanız için güncellemeler düzenli olarak yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır. Link verilerek paylaşım yapılabilir.
error: Content is protected !!