MBA Eğitim

2020 DGS Ertelendi mi 2020 DGS Sınav Tarihi Değişti

2020 DGS Ertelendi mi 2020 DGS Sınav Tarihi Değişti
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

2020 Dikey Geçiş sınavına girecek öğrenciler DGS sınav tarihini merak ediyor. DGS tarihlerinde değişiklik olacak mı, 2020 DGs sınav tarihi değişti mi, 2020 DGs ertelendi mi en çok merak edilen sorular arasında.

2020 YKS Ertelendi

Anadolu Ajansına açıklama yapan YÖK Başkanı Yekta Saraç Yükseköğretim Kurumları sınavının 25-26 Temmuz tarihine ertelendiğini ifade etti. Ayrıca sorularn Milli eğitimden gelecek talebe göre uyum içinde hazırlanacağını ifade eden Saraç, online eğitimde işlenen konulardan soru çıkmayacağını ifade etti.

Üniversiteler Kapandı!

Üniversitelerin bahar dönemi ile ilgili de açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre “Üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacak” denildi. Üniversitelerde bahar dönemi online yapılacak. Sınavlar da online olacak.

2020 YKS ÇIKMAYACAK KONULAR

2020 DGS Ertelendi mi

DGS sınavı 5 Temmuz 2020 tarihinde yapılacaktır. Sınavın ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu. Konu ile ilgili açıklama yapıldı. DGS ertelendi.

Dikey Geçiş sınavları YKS sınavlarından sonraki tarihlerde yapılıyor. Bu yıl da bu değişmedi. 2020 DGS sınavı 9 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak.

DGS ONLİNE BİREBİR ÖZEL DERS

Önceki yıllara baktığımızda önce Üniversite giriş sınavları yapılır, ardından DGS sınavları yapılır. Bunun birçok sebebi vardır. Dolayısıyla DGS sınavı da ertelendi.

2020 DGS Başvuruları Ne Zaman

DGS Sınav başvuruları mayıs ayı içerisinde alınacak. 13 Mayıs’ta başlayan başvurular 21 Mayıs’a kadar devam edecek. Dgs Sınavı 5 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak.

Bunlara da baktınız mı?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır. Link verilerek paylaşım yapılabilir.
error: Content is protected !!