MBA Eğitim

2018 LGS Matematik Soruları Çözümleri Pdf 2018 LGS Soruları

2018 LGS Matematik Soruları Çözümleri Pdf 2018 LGS Soruları
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 2 Ortalama: 3]

2018 LGS Matematik Soruları Çözümleri Pdf 2018 LGS Soruları

2018 LGS Matematik Soruları Çözümleri Pdf

2018 LGS Matematik Çözümleri Pdf, 2018 LGS Soruları

2018 LGS soruları çözümleri PDF olarak indirebilirsiniz. 2018 LGS sınavı cevap anahtarı ve kitapçığı pdf olarak indirebilirsiniz.

LGS ÖRNEK SORULAR ÇÖZÜMLERİ TIKLA

Geçmiş yıllarda çıkmış sorular MEB’ nin soru tarzlarını görmeniz açısından önemlidir. Bundan dolayı çözümleri inceleyerek ve soruları kendiniz de çözerek mantığını kavramaya çalışın.

2019 LGS SORULARI ÇÖZÜMLERİ TIKLA

LGS PUAN HESAPLAMA

LGS sınavına hazırlanan adaylar için  LGS Çıkmış Sorular PDF olarak ulaşabilirsiniz. 2018 LGS Soruları Çözümleri PDF indir.

ÇÖZÜMLERİ PDF OLARAK İNDİR

SORULARI MEB’ İN SİTESİNDEN İNDİR

LGS Nedir?

2019 LGS SORULARI ÇÖZÜMLERİ TIKLA

Resmî ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları ve geçici eğitim merkezlerinin 8’inci sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına öğrenci yerleştirilmesi amacıyla Bakanlıkça yapılan merkezî sınavdır.

Merkezî Sınav, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise sınava girecek en az 10 (on) öğrenci olmak kaydıyla belirlenen yurt dışı sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle birinci oturum 09.30’da ve ikinci oturum 11.30’da başlayacaktır.

Merkezî Sınav başvuruları isteğe bağlıdır.

LGS Kaç soru ve Kaç Dakika

Sınav, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır. Sınav, iki oturum hâlinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır.

Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacaktır.

Birinci oturumda, 8’inci sınıf Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil, ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimlerinden sorular yöneltilecektir.

Her alan için 8’inci sınıf öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacaktır.

BİRİNCİ OTURUM SÖZEL ALAN

  • Türkçe: 20 soru
  • T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük: 10 soru
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: 10 soru
  • Yabancı Dil: 10 soru

İKİNCİ OTURUM SAYISAL ALAN

  • Matematik: 20 soru
  • Fen Bilimleri: 20 soru

pi sayisi nedir

Matematik öğretmeni. Öğrencilerimle sınavlara yönelik ONLİNE ve BİREBİR dersler yapıyorum. Detaylı bilgiye istanbulozelogretmen.com adresinden ulaşabilirsiniz.  Ayrıca aşağıdaki linklerden beni takip edebilirsiniz.

MBA Akademisi son projelerimden birisi olarak 2019 yılında yayın hayatına girdi. Amacımız özgün içerikler sunmak. Sitemizde ÖSYM sınavları ve eğitimle ilgili aradığınız her şeyi bulmanız için güncellemeler düzenli olarak yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır. Link verilerek paylaşım yapılabilir.
error: Content is protected !!