MBA – Model Bilimler Akademisi

2017 DGS Matematik Soruları ve Çözümleri PDF

2017 DGS Matematik Soruları ve Çözümleri PDF
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 12 Ortalama: 3.5]

2017 DGS Matematik Soruları ve çözümleri 2017 DGS çıkmış sorular 2017 DGS matematik sorularının çözümleri 2017 Dikey geçiş sınavı DGS 2017

2017 DGS Çıkmış Sorular

2017 DGS Matematik Soruları ve DGS sınavında çıkmış soruların tamamını diğer yıllara ait ÖSS çıkmış soruları da sitemizde bulabilirsiniz. 2000 yılından itibaren ÖSYM tarafından meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için yapılan bir sınavdır. İlk yıllarda 80 matematik 80 Türkçe sorusunun sorulduğu DGS sınavında 2014 yılından itibaren 60 matematik ve 60 Türkçe sorulmaya başlandı.

2017 DGS Matematik Soruları ve Çözümleri

Soruların tüm hakları ÖSYM‘ ye ait olup tüm çıkmış soruları ÖSYM’ nin sitesinden indirebilirsiniz.

ONLİNE MATEMATİK ÖZEL DERS

ÖSYM‘ nin geçmiş yıllarda yaptığı DGS sınavları ÖSYM sınav sisteminin genel mantığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Soruları önce kendiniz çözün. Çözemediğiniz sorular için çözümleri inceleyebilirsiniz.

ÖSYM DGS soruları genel olarak mantık, bilgi ve soruyu iyi anlama üzerine sorulmaktadır. 2017 DGS Matematik çıkmış sorular  incelendiğinde soruların genel olarak çok zor olmadığı gözükmekle beraber soru sayısının çok olması ve sınav süresinin 3 saat (180 dakika) uzun olması öğrenciler üzerinde olumsuz etki bırakmıştır. 2014 yılından sonra DGS soru sayısı 120 ve sınav süresi de 150 dakika (2.5 saat) olmuştur.

DGS Dikey Geçiş sınavlarına kısaca değinelim. DGS sınavlarına her yıl 400 bine yakın öğrenci girmektedir. DGS‘ de baraj puanı yoktur. Tercih etmek istediğiniz bölüme puanınızın yetmesi gerekiyor. Öğrenciler puan sıralamasına göre 4 yıllık lisans bölümlerine yerleştiriliyor. Puanı en yüksek olandan aşağıya doğru yerleştirme yapılır. Kontenjan dolmaması halinde ikinci bir ek tercih hakkı tanınır. Her öğrencinin 30 tercih hakkı bulunuyor.

Bunlara Baktınız mı?

DGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı
ÖSYM KONULARA GÖRE ÇIKMIŞ SORULAR
TYT MATEMATİK KONU KONU ÇIKMIŞ SORULAR
ALES ÇIKMIŞ SORULAR VE ÇÖZÜMLERİ PDF
MSÜ ÇIKMIŞ SORULAR VE ÇÖZÜMLERİ PDF

pi sayisi nedir

Matematik öğretmeni. Öğrencilerimle sınavlara yönelik ONLİNE ve BİREBİR dersler yapıyorum. Detaylı bilgiye istanbulozelogretmen.com adresinden ulaşabilirsiniz.  Ayrıca aşağıdaki linklerden beni takip edebilirsiniz.

MBA Akademisi son projelerimden birisi olarak 2019 yılında yayın hayatına girdi. Amacımız özgün içerikler sunmak. Sitemizde ÖSYM sınavları ve eğitimle ilgili aradığınız her şeyi bulmanız için güncellemeler düzenli olarak yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
  1. jalee dedi ki:

    teşekkürler hocam

  2. pelin dedi ki:

    teşekkürler

  3. caner dedi ki:

    çok güzel

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır. Link verilerek paylaşım yapılabilir.