MBA – Model Bilimler Akademisi

2016 LYS Matematik Soruları ve Çözümleri PDF

2016 LYS Matematik Soruları ve Çözümleri PDF

2016 LYS Matematik Soruları ve çözümleri 2016 LYS çıkmış sorular 2016 LYS matematik sorularının çözümleri 2016 lisans yerleştirme sınavı LYS 2016

2016 LYS Çıkmış Sorular

2016 LYS Matematik Geometri Soruları ve ÖSS sınavında çıkmış soruların tamamını diğer yıllara ait ÖSS çıkmış soruları da sitemizde bulabilirsiniz. 2010 yılından itibaren ÖSYM sınav sistemi yeniden değişti. YGS ve LYS sınav sistemine geçildi. Sınav sistemi önceki yıllara göre daha zor ve karmaşık oldu. YGS LYS Sınavı ÖSYM tarafından yapılan merkezi bir sınavdır. 2010-2017 yılları arasında uygulanmıştır. 

LYS sınavları Haziran ayında yapılırdı.. Toplamda 5 test sorulurdu. LYS matematik testinde 80 soru bulunuyordu. Soruların 50 tanesi matematik 30 tanesi geometri dersinden soruluyordu.

2016 LYS Matematik Soruları ve Çözümleri

ONLİNE MATEMATİK ÖZEL DERS

Çözümler için Yalçın ÖZDEMİR hocamıza teşekkür ederiz.

ÖSYM soruları genel olarak mantık, bilgi ve soruyu iyi anlama üzerine sorulmaktadır. 2016 ÖSYM çıkmış sorular incelendiğinde soruların genel olarak çok zor olmadığı gözükmekle beraber ÖSS sınavlarına göre daha zordur. LYS Lisans Yerleştirme Sınavı özellikle soru sayısının çeşitliliğiyle dikkat çekiyor. YGS ile beraber 500 soruya yakın soru sorulmaktadır. Sınavın dönem ortasında Haziran ayında YGS’ den iki ay sonra yapılması 12. Sınıf öğrencilerini strese sokmuştur. YGS sınavı kötü geçen adaylar Haziranda yapılan LYS lisans yerleştirme sınavına moralleri bozuk bir şekilde girebiliyor. Dolayısıyla uygulanabilirliği açısından zor bir sınavdır. İyi tarafı YGS sınavında başarılı olan adayların iki ay sonra yapılan LYS sınavına moralleri daha iyi bir şekilde etki etmesidir.

ÖSYM SORULARI

OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

pi sayisi nedir

Matematik öğretmeni. Öğrencilerimle sınavlara yönelik ONLİNE ve BİREBİR dersler yapıyorum. Detaylı bilgiye istanbulozelogretmen.com adresinden ulaşabilirsiniz.  Ayrıca aşağıdaki linklerden beni takip edebilirsiniz.

MBA Akademisi son projelerimden birisi olarak 2019 yılında yayın hayatına girdi. Amacımız özgün içerikler sunmak. Sitemizde ÖSYM sınavları ve eğitimle ilgili aradığınız her şeyi bulmanız için güncellemeler düzenli olarak yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır. Link verilerek paylaşım yapılabilir.