MBA Eğitim

2010 YGS Matematik Soruları ve Çözümleri

2010 YGS Matematik Soruları ve Çözümleri
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

2010 YGS Matematik Soruları ve çözümleri 2010 YGS çıkmış sorular 2010 YGS matematik sorularının çözümleri 2010 Öğrenci seçme sınavı YGS 2010

2010 YGS Çıkmış Sorular

2010 YGS Matematik Soruları ve ÖSS sınavında çıkmış soruların tamamını diğer yıllara ait ÖSS çıkmış soruları da sitemizde bulabilirsiniz. 2010 yılından itibaren ÖSYM sınav sistemi yeniden değişti. YGS ve LYS sınav sistemine geçildi. Sınav sistemi önceki yıllara göre daha zor ve karmaşık oldu. YGS LYS Sınavı ÖSYM tarafından yapılan merkezi bir sınavdır. 2010-2017 yılları arasında uygulanmıştır. 

YGS sınavları Nisan ayında yapılırdı.. Toplamda 160 soru sorulurdu. YGS matematik testinde 40 soru bulunuyordu.

2010 YGS Matematik Soruları ve Çözümleri

ONLİNE MATEMATİK ÖZEL DERS

ÖSYM‘ nin geçmiş yıllarda yaptığı sınavlar ÖSYM sınav sisteminin genel mantığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Soruları önce kendiniz çözün. Çözemediğiniz sorular için çözümleri inceleyebilirsiniz.

ÖSYM soruları genel olarak mantık, bilgi ve soruyu iyi anlama üzerine sorulmaktadır. 2012 ÖSYM çıkmış sorular incelendiğinde soruların genel olarak çok zor olmadığı gözükmekle beraber ÖSS sınavlarına göre daha zordur. YGS Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı özellikle soru sayısının çeşitliliğiyle dikkat çekiyor. LYS ile beraber 500 soruya yakın soru sorulmaktadır. sınavın dönem ortasında (Mart, Nisan) yapılması 12. Sınıf öğrencilerini strese sokmuştur. YGS sınavı kötü geçen adaylar Haziranda yapılan LYS lisans yerleştirme sınavına moralleri bozuk bir şekilde girebiliyor. Dolayısıyla uygulanabilirliği açısından zor bir sınavdır. İyi tarafı YGS sınavında başarılı olan adayların iki ay sonra yapılan LYS sınavına moralleri daha iyi bir şekilde etki etmesidir.

Adnan ÇAPRAZ Hocamıza teşekkürler

ÖSYM SORULARI

pi sayisi nedir

Matematik öğretmeni. Öğrencilerimle sınavlara yönelik ONLİNE ve BİREBİR dersler yapıyorum. Detaylı bilgiye istanbulozelogretmen.com adresinden ulaşabilirsiniz.  Ayrıca aşağıdaki linklerden beni takip edebilirsiniz.

MBA Akademisi son projelerimden birisi olarak 2019 yılında yayın hayatına girdi. Amacımız özgün içerikler sunmak. Sitemizde ÖSYM sınavları ve eğitimle ilgili aradığınız her şeyi bulmanız için güncellemeler düzenli olarak yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
    MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır. Link verilerek paylaşım yapılabilir.