11. Sınıf MEB Kazanım Testleri ve Cevapları PDF 2024

11. Sınıf MEB Kazanım Testleri ve Cevapları PDF 2024
OY KULLAN
Bu Paylaşımı Oyla!
[Toplam: 19 Ortalama: 3.2]

11. Sınıf MEB Kazanım Testleri ve Cevapları PDF 2024. 11. Sınıf MEB testleri ve cevapları PDF. Lise 3 MEB kazanım testleri ve cevapları sitemizde.

11. Sınıf MEB Kazanım Testleri

11. Sınıf MEB Kazanım Testleri ve Cevapları PDF

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından hazırlanan MEB Kazanım Testleri Ortaokul, lise ve mezun öğrenciler için harika bir kaynak niteliğindedir.

Aşağıdaki bağlantılardan 11. sınıf meb kazanım testlerini pdf halinde indirip çözebilirsiniz.

TYT KAÇ NET KAÇ PUAN

11. SINIF MEB KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ

11. SINIF KAZANIM TESTLERİ

CEVAP ANAHTARLARI

MEB KAZANIM TESTLERİ ÇÖZÜMLERİ

Tüm MEB Kazanım Testleri PDF indir

MEB Kazanım Testleri Nedir?

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının belirlediği kazanımlar çerçevesinde 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar ve lise mezunlarına ait destekleme ve yetiştirme çalışmaları için MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından Kazanım Kavrama Testleri hazırlanmıştır.

Testler, Türkiye’nin çeşitli illerindeki okullardan görevlendirilen ve fiilen ders okutan 150 öğretmen tarafından üretilmiştir. Soruları hazırlayan öğretmenler dışında ayrı bir grup olarak 34 öğretmen tarafından redaksiyon işleminden geçirilmiştir. Ayrıca testler, 37 akademisyen tarafından akademik incelemeye tabi tutulmuştur. Testler ve cevapları, gruplar halinde ve model yıllık planlara uygun biçimde periyodik yayımlanacaktır. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden isteyenler tarafından PDF formatında ücretsiz olarak indirilebilecektir.

MEB Kazanım Testlerinin Amacı

Kazanım Kavrama Testlerinin amacı; yıl boyunca işlenen ünitelerdeki kazanımların öğrenci tarafından edinme düzeyini incelemektir.. Bunun yanında testlerimiz, 8.sınıf öğrencilerimiz için 1. Dönem ve 2. Dönem Merkezi Ortak Sınavlarına hazırlık; 12.sınıf ve mezun öğrencilerimiz için ise üniversite sınavlarına hazırlık amacına da hizmet edecektir.  Çünkü test ve soru kapsam içeriği, bütünüyle temel eğitim ve ortaöğretim düzeyinde esas alınan eğitim programları çerçevesinde kazanımlar baz alınarak hazırlanmıştır. Ancak bu durum, sınavlara ait soruların yayımlanan testlerin içinden çıkabileceği anlamını taşımamaktadır. Sınavlarda soruların farklı biçimlerde çıkması, güçlük düzeylerinin tamamıyla değişmesi mümkündür. Mezun öğrencilerimizin ve 12 + olarak ifade edilen üniversite sınavına hazırlık yapan öğrencilerimizin testleri A ve  B başlığı altında sunulmaktadır. 12-A test grubu Temel Yeterlilik Testi (TYT), 12-B test grubu ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) dikkate alınarak hazırlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. şevket dedi ki:

    teşekkürler

MBA - Model Bilimler Akademisi. Tüm hakları saklıdır.